Rezultate te kerkimit per termin: +Gjukanovic

Total: 222
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.587Z

Gjukanovic Jo ndarjes se Kosoves

Ish-kryeministri i Malit të Zi, Milo Gjukanovic është shprehur kundër opsionit të ndarjes së Kosovës, pasi sipas tij një gjë e tillë do të kishte një efekt domino në rajon. “Ndarja e Kosovës do të mund të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.254Z

Gjukanovic ne vizite zyrtare ne Maqedoni

SHKUP- Kryeministri i Malit te Zi Milo Gjukanovic do te zhvilloje sot nje vizite zyrtare njeditore ne Maqedoni me ftese te homologut te tij Nikola Gruevski. Pas ceremonise se pritjes me nderime shteterore dhe ushtarake Gruevski dhe Gjukanovic do te zhvillojne nje takim koke me koke. Pritet qe ne ket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.079Z

Mal i Zi dorehiqet kryeministri Gjukanovic

Kryeministri i Malit të Zi, Milo Gjukanovic, i cili ka udhëhequr shtetin e tij përgjatë 20 viteve të fundit dhe që konsiderohet si lideri në detyrë më jetëgjatë i Ballkanit, ka dhënë dorëheqjen. “Kushtet u krijuan për m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:17.535Z

Gjukanovic: Ceshtjes se Kosoves ti vihet pika

Kryeministri i Malit te Zi, Milo Gjukanovic ka deklaruar se ka ardhur koha qe ceshtja e Kosoves te mbyllet perfundimisht. “Eshte e rendesishme qe mbi ceshtjen e Kosoves te vihet pika. Politikisht pika eshte vene, por ceshtja po kalon ne nje proces juridik ne Gjykaten Nderkombetare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.381Z

Gjukanovic: Stabiliteti i Ballkanit ne rrezik

Kryeministri i Malit te Zi, Millo Gjukanovic u ka bere thirrje vendeve anetare te NATO-se te pershpejtojne procesin e anetaresimit te vendeve ballkanike ne Aleance. Sipas tij, nese ky proces vonohet Ballkani rrezikon stabilitetin. “Stabiliteti mbetet ceshtja kryesore ne rajon"

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.615Z

Gjukanovic: Vendimi per Kosoven, ne baze te realitetit

Kryeministri malazez Milo Gjukanovic ka deklaruar se me vendimin per te vendosur marredhenie diplomatike me Kosoven, Mali i Zi ka pranuar realitetin e ri. “Ky veprim eshte respektim i nje realiteti politik, i cili eshte i pamundur te ndryshohet”, ka pohuar Gjukanovic ne nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.192Z

Gjukanovic fiton zgjedhjet ne Malin e Zi

brbrPartia Demokratike e Socialisteve e kryeministrit Milo Gjukanovic nje force properendimore fitoi zgjedhjet parlamentare ne Malin e Zi por pa mundur te siguroje shumicen absolute Ajo mori 41 perqind te votave ose 36 deputete ne parlamentin 81 vendesh dhe i duhet nje koalicion per te qeverisur ven

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama