Rezultate te kerkimit per termin: +Gjukanovic

Total: 222
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.709Z

Gjukanovic: Centrali berthamor, ende ne leter

Ideja e ndertimit te nje centrali berthamor ne Shkoder, fare prane kufirit me Malin e Zi ka nxitur reagime te forta ne vendin fqinj. Per kete arsye ka nderhyre vete kryeministri Milo Gjukanovic, qe ka deklaruar se centrali eshte ende nje ide ne fazen e tij fillestare, dhe se Mali i Zi do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.390Z

Gjukanovic Raporte te mira me fqinjet

Kryeministri në ikje i Malit të Zi, Milo Gjukanovic ka deklaruar se vendi i tij ka pasur qëndrime miqësore ndaj të gjitha vendeve të rajonit. Në një intervistë për mediat lokale, ai e ka vënë theksin tek marrëdhëniet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.142Z

NATO, Gjukanovic: Mali i Zi ne rrugen e duhur

Kryeministri i Malit te Zi, Milo Gjukanovic eshte shprehur optimist per perspektiven euro-atlantike te vendit te tij. Duke folur pas nje takimi me shefin e ri te NATO-s Anders Fogh Rasmussen, Gjukanovic ka dhene garancine e tij se Mali i Zi do te beje progreset e duhura. Ai tha gjithasht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:21.978Z

Podgorice, Topi takon Gjukanovic

Presidenti Bamir Topi gjate vizites se tij ne Podgorice u takua edhe me kryeministrin malazez Milo Gjukanovic. Ne takim u prek bashkepunimi ekonomik dhe tregtar, bashkepunimi ne fushen e turizmit, infrastruktures, mbrojtjes, rendit dhe sigurise, luften kunder krimit te organizuar, etj. P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.852Z

Berisha- Gjukanovic: Buna, do jete lume i lundrueshem

Nje projekt i perbashket, shqiptaro-malazez pritet ta kthej lumin Buna ne Shkoder me nje lundrueshmeri te madhe per te sherbyer si nje rruge mes dy vendeve. Kjo ishte nje nga temat e diskutimit mes kryeministrit Berisha dhe homologut te tij te Malit te Zi, Milo Gjukanovic. Keshtu, duke u ndalur ne b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.518Z

Gjukanovic: Vizita ime në Uashington jo për Kosovën

BEOGRAD - Në një intervistë për gazetën "Danas" të Beogradit, Kryeministri malazez Milo Gjukanovic ka mohuar spekulimet se vizita e tij në Uashington ka të bëjë me vendosjen marrëdhënieneve diplomatike me Kosovën, duke thënë se Mali i Zi kishte planifikuar marrëdhënie dipl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.414Z

Mal i Zi, Gjukanovic kryeson

Koalicioni i drejtuar nga kryeministri malazez, Milo Gjukanoviç, duket i pozicionuar mire per te fituar shumicen absolute ne zgjedhjet legjislative qe do te zhvillohen me 29 mars. Ne kete perfundim ka dale sondazhi me i fundit . Koalicioni Mali i Zi Europian, mendohet te marre 51,2 per qind te vot

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama