Rezultate te kerkimit per termin: +Gjukanovic

Total: 222
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.290Z

Gjukanovic: Se shpejti marredheniet me Kosoven

Kryeministri Milo Gjukanovic ka deklaruar se hapi i ardhshem i Malit te Zi eshte vendosja e marredhenieve diplomatike me Kosoven. Ne nje takim me gazetare ne Podgorice, Gjukanovic ka theksuar se kur nje shtet e njeh shtetin tjeter, sic eshte rasti i Malit te Zi dhe Kosoves, atehere hapi tjeter norma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.421Z

Gjukanovic Vendosmeri per reforma radikale

Transmetuar me 24022014 - 1917 Milo Gjukanovic PUBLICITET Londer 24 shkurt 2014 NOAal- Kryeministri i Malit te Zi Milo Gjukanovic ka theksuar se shtetet e rajonit ne menyre qe te jene me konkurruese dhe me produktive duhet te shkojne m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.834Z

Gjukanovic: Marrëdhënie diplomatike me Kosoven

PODGORICE- Kryeministri i Malit të Zi, Milo Gjukanovic, deklaroi dje se vendi i tij nuk duhet të presë vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë për Kosovën, për të vendosur marrëdhënie diplomatike me Prishtinën.Media serbe citon Gjukanovic duke u shprehur se Mali i Zi ende nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.164Z

Gjukanovic: Ballkani ne BE, brenda 2014

Kryeministri i Malit te Zi, Milo Gjukanovic ka deklaruar se vendet e Ballkanit perendimor duhet te anetaresohen ne BE brenda 5 viteve te ardhshme. Ne nje interviste per agjencine e lajmeve “Associated Press”, Gjukanovic eshte shprehur se integrimi duhet te ndodhe para vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.455Z

Podgorice, KSHZ konfirmon fitoren e Gjukanovic

Komisioni Shteteror Zgjedhor ne Mal te Zi ka konfirmuar sot fitoren e koalicionit “Mali i Zi Evropian”, qe udhehiqet nga kryeministri Milo Gjukanovic. Komisioni tha se, sipas rezultateve paraprake, ky koalicion ka fituar 48 nga 81 vendet ne Parlamentin e Malit te Zi dhe kjo i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.836Z

Gjukanovic: Nuk do te presim GJND-ne

Kryeministri malazez Milo Gjukanovic ka mbeshtetur deklaraten e ministrit te Jashtem Milan Rocen, se Mali i Zi nuk do te prese vendimin e GJND-se per te vendosur marredhenie diplomatike me Kosoven. Ne nje konference per shtyp, Gjukanovic ka deklaruar se Podgorica nuk e ka caktuar ende da

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.587Z

Gjukanovic Jo ndarjes se Kosoves

Ish-kryeministri i Malit të Zi, Milo Gjukanovic është shprehur kundër opsionit të ndarjes së Kosovës, pasi sipas tij një gjë e tillë do të kishte një efekt domino në rajon. “Ndarja e Kosovës do të mund të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama