Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykaten

Total: 7085
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.708Z

Ndryshon ligji per Gjykaten e Larte

brbrPas nje viti perplasjesh me Presidentin e Republikes Bujar Nishani dhe 5 kandidateve per Gjykaten e Larte te rrezuara ne parlament maxhoranca ka vendosur te ndryshoje ligjin per te zgjidhur ngercin me kreun e shtetit Ne Kuvend kane mberritur tashme ndryshimet ne ligjin per Gjykaten e Larte nje n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.833Z

Subashi per Gjykaten Administrative

E diel 11 Mars 2012 1321 Deputeti Armando Subashi Te henen e ardhshme ne komisionin parlamentar te ligjeve nis diskutimi i projektit per gjykaten administrative nje draft i mbetur pezull per 4 vjet ne sirtaret e Kuvendit. Projektligji eshte hartuar nga qeveria por per ta miratuar kerkohet shumice e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.471Z

Boom ceshtjes ne gjykaten e Shkodres

Konfliktet per pronen zene vend te pare ne numrin e gjykimeve Rastet me te shpeshta ne Gjykaten e Shkalles se pare Shkoder kane qene padite civile ndersa me te rralla gjate muajit nentor kane qene padite penale te ngritura nga Prokuroria e Shkodres. Sipas k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.540Z

Perplasja per Gjykaten e Larte

brbrMazhoranca paralajmeron rrezimin e dekretit te Presidentit qe ktheu per rishqyrtim ne Kuvend ligjin e ri per Gjykaten e Larte Nga Fieri deputeti socialist Armando Subashi beri te ditur se shumica kerkoi te rriste transparencen per te cuar ne kupolen e drejtesise juristet me te mire Perplasjet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.417Z

Prokurori Kosova, refuzon gjykaten

Tirane- Ish-drejtuesi i Prokurorise se Krimeve te Renda, Adnand Kosova, ka refuzuar dje te paraqitet ne Gjykaten e Tiranes, per te deshmuar ndaj personit qe e ka akuzuar per shpifje. Togat e zeza kane argumentuar dje, se prokurori Kosova ka vene ne dijeni gjykaten, se nuk mund te paraqitej ne proces

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.137Z

Kroacia: Bashkepunim me Gjykaten Nderkombetare

Ministri kroat i Drejtesise, Ivan Simonovic ka deklaruar se Kroacia po ben perpjekje te medha per te treguar bashkepunimin e saj te plote me Gjykaten Nderkombetare per Krimet e Luftes ne ish-Jugosllavi dhe shpreson te arrije progres gjate muajit prill ne bisedimet per anetaresim ne BE. B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.341Z

Te rihapet kandidimi ne Gjykaten e Larte

brbrThellohet konflikti presidence-mazhorance per emerimet ne Gjykaten e Larte Kur nuk eshte mbushur nje jave nga konsultimet qe presidenti zhvilloi me kreret e grupeve parlamentare per 2 vende vakante ne kete gjykate Gramoz Ruci dhe Petrit Vasili i jane drejtuar me nje leter kreut te shtetit duke i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama