Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykaten

Total: 7085
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.923Z

Fluks padish ne Gjykaten e Tiranes

Ndersa politika debaton miratimin e Ligjit per Gjykaten Administrative ne Gjykaten e Tiranes regjistrohen te pakten nje mije ceshtje administrative ne vit me te cilat perballen vetem 10 gjyqtare. Pavaresisht se ne gjykaten civile te kryeqytetit egziston nje strukture e posacme gjyqtares

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.853Z

Basha ne Gjykaten e Larte

Ish-ministri i Transporteve, aktualisht minister i Jashtem eshte paraqitur paraditen e sotshme ne Gjykaten e Larte. Lulzim Basha, i hetuar dhe akuzuar nga prokuroria per shperdorim detyre ka hyre rreth ores 10.00 ne Gjykaten e Larte. Lulzim Basha, shoqerohej nga avokati Zef Nika, i cili ka kerkuar t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.701Z

Digjet fondi per Gjykaten Administrative

Drejtori i Programeve Sfida e Mijevjecarit Bruce Kay deklaroi dje pasdite se te gjitha veprimtarite per programin e Gjykates Administrative kane perfunduar. Sipas tij afati perfundimtar ishte 30 shtatori. Drejtori Kay pergenjeshtroi deklaraten e dhene gjate paradites sipas te ciles ka shpresa per fo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.924Z

Spahiu PS pazare me Gjykaten Administrative

Pas thirrjes amerikane per ngritjen e Gjykates Administrative nenkryetari i Keshillit te Larte te Drejtesise Kreshnik Spahiu akuzoi PS-ne se po tenton pazare per Gjykaten Administrative. Ai tha dje se politika nuk duhet te mbaje peng miratimin e ligjit. Gjykata e Tiranes sipas tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.300Z

Engel Prishtina te ngreje Gjykaten Speciale

brbrShtetet e Bashkuara te Amerikes paralajmerojne klasen politike ne Kosove se nese kuvendi nuk miraton gjykaten speciale ky institucion do te krijohet nga OKB-ja Deklarata eshte bere nga kongresmeni Eliot Engel nga foltorja e kuvendit te Kosoves i ftuar per diten e deklarates kushtetuese te dy kor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.722Z

Biznesi ankesa per Gjykaten Administrative

brbrGjykata Administrative duket se nuk i kane dhene plotesisht zgjidhje pritshmerie te biznesit per te marre drejtesi ne kohe reale Ndonese shqyrtimi i nje dosje parashikohet te kryhet kryesisht per dy muaj Te dhenat tregojne se afatet shkojne deri ne 6 muaj Ndersa ka edhe nga ato raste kur shqyrt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.485Z

Parlamenti per Gjykaten e Larte dhe KQZ

brbrPas nje seance maratone prej 12 oresh maxhoranca ka rrezuar dy dekretet e presidentit qe kthenin per rishqyrtim ligjin per Kontrollin e Larte te Shtetit dhe ndryshimet ne ligjin per Gjykaten e Larte 78 deputete te maxhorances votuan kunder dekretit duke argumentuar se ndryshimet ne ligjin per Gj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama