Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykaten

Total: 7085
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.495Z

Snajpere per te siguruar jeten e Lul Berishes

Snajpere per te siguruar jeten e Lul Berishes dhe anetareve te bandes se tij. Burime nga Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve pohuan dje per gazeten “Albania” se pas alarmit per atentat tani e tutje banda e Durresit do te shoqerohet ne masa te rrepta sigurie. Frika per ndonje atentat te mundshem,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.648Z

"Thera gruan se me tradhtonte me nje tjeter"

Tirane- Dhunen dhe sulmin me thike ndaj gruas se tij qe mbeti e plagosur, 37-vjecari i arrestuar e ka shpjeguar me gjendjen e tij mendore dhe faktin se ajo e tradhtonte me te tjere dhe i kishte gjetur shenja ne trup. "Dyshoja se gruaja me tradhtonte, prandaj edhe kam qelluar me thike ndaj saj", ka t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.625Z

Kufiri me Greqine, nis procesi ne gjykate

Filloi shqyrtimi ne Gjykaten Kushtetuese i kerkeses se Partise Socialiste per papajtueshmerine me Kushtetuten te marreveshjes detare me Greqine. Partia Socialiste perfaqesohej nga Saimir Tahiri, Damian Gjiknuri dhe eksperti i hartografise Myslym Pasha. Ne parashtrimin e saj, Partia Socia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.106Z

Shtyhet procesi familjaret reagojne per Delijorgjin e Pinarin

TIRAN- Per te katerten here radhazi procesi gjyqesor ndaj te pandehurve te tragjedise se Gerdecit u shty pasi i pandehuri Shkelzen Madani ka mbetur pa mbrojtes ligjor pas arrestimit te avokatit te tij Hysni Beti. Edhe seancen e djeshme gjyqesore i akuzuari nuk u paraqit duke njoftuar gjykaten se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.369Z

Procesi ndaj Ilir Metes caktohet trupa e gjyqtareve

Shorti me gogla ka zgjedhur trupen gjyqesore qe do te gjykoje ne Gjykaten e Larte por me juridiksion si Gjykate e Shkalles se pare, ish-zevendeskryeministrin e njekohesisht ish-ministrin e Energjitikes Ilir Meta, nen akuze per korrupsion aktiv te funksionareve te larte shteterore.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.448Z

Korrupsioni ne drejtesi arrestohet nje kancelare dhe 3 shtetas te tjere

KRUJ- Prokuroria Gjyqesore e Tiranes ka vene ne pranga Kancelaren e Gjykates se Rrethit Gjyqesor Kruje si dhe tre persona te tjere. Ne zbatim te vendimit per caktimin e mases se sigurimit arrest ne burg u arrestuan shtetasit Flutura Meco me detyre Kancelare ne Gjykaten e Rrethit Gjyqesor Kruje Almi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.839Z

PD leter Gjykates Kushtetuese Kritere te sakta per anetaret

Maxhoranca i kerkon Gjykates Kushtetuese te interpretoje 2 nene te ligjit themeltar te shtetit per menyren e perzgjedhjes se anetareve te saj por dhe Gjykates se Larte. Nepermjet nje letre qe mban firmen e 1/5 te deputeteve demokratet kerkojne kritere te sakta per menyren sesi gjyqtaret zgjidhen dif

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama