Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykaten

Total: 7085
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.701Z

Digjet fondi per Gjykaten Administrative

Drejtori i Programeve Sfida e Mijevjecarit Bruce Kay deklaroi dje pasdite se te gjitha veprimtarite per programin e Gjykates Administrative kane perfunduar. Sipas tij afati perfundimtar ishte 30 shtatori. Drejtori Kay pergenjeshtroi deklaraten e dhene gjate paradites sipas te ciles ka shpresa per fo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.924Z

Spahiu PS pazare me Gjykaten Administrative

Pas thirrjes amerikane per ngritjen e Gjykates Administrative nenkryetari i Keshillit te Larte te Drejtesise Kreshnik Spahiu akuzoi PS-ne se po tenton pazare per Gjykaten Administrative. Ai tha dje se politika nuk duhet te mbaje peng miratimin e ligjit. Gjykata e Tiranes sipas tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.300Z

Engel Prishtina te ngreje Gjykaten Speciale

brbrShtetet e Bashkuara te Amerikes paralajmerojne klasen politike ne Kosove se nese kuvendi nuk miraton gjykaten speciale ky institucion do te krijohet nga OKB-ja Deklarata eshte bere nga kongresmeni Eliot Engel nga foltorja e kuvendit te Kosoves i ftuar per diten e deklarates kushtetuese te dy kor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.722Z

Biznesi ankesa per Gjykaten Administrative

brbrGjykata Administrative duket se nuk i kane dhene plotesisht zgjidhje pritshmerie te biznesit per te marre drejtesi ne kohe reale Ndonese shqyrtimi i nje dosje parashikohet te kryhet kryesisht per dy muaj Te dhenat tregojne se afatet shkojne deri ne 6 muaj Ndersa ka edhe nga ato raste kur shqyrt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.485Z

Parlamenti per Gjykaten e Larte dhe KQZ

brbrPas nje seance maratone prej 12 oresh maxhoranca ka rrezuar dy dekretet e presidentit qe kthenin per rishqyrtim ligjin per Kontrollin e Larte te Shtetit dhe ndryshimet ne ligjin per Gjykaten e Larte 78 deputete te maxhorances votuan kunder dekretit duke argumentuar se ndryshimet ne ligjin per Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.326Z

Transferohen 1600 ceshtje ne Gjykaten Administrative

pNe Gjykaten e Tiranes pritet te shpallet moskompetence per rreth 1600 ceshtje me karakter administrativ te cilat pritet ti kalojne Gjykates Administrative Nje vendim unifikues i Gjykates se Larte shpreh se Gjykatat Administrative te Shkalles se Pare Gjykata e Apelit Administrativ dhe Kolegji Admini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.408Z

Dritan Dajti injoron gjykaten

Dritan Dajti ka bojkotuar seancen e pare te procesit ne ngarkim te tij, ku ai akuzohet per vrasjen e kater policeve. Ne salle kane qene te pranishem vetem dy nga nga bashkepunetoret e tij. Pavaresisht se gjykata kishte derguar fletethirrje per Dajtin ne menyre qe te ishte i pranishem ne g

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama