Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykaten

Total: 7085
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.540Z

Perplasja per Gjykaten e Larte

brbrMazhoranca paralajmeron rrezimin e dekretit te Presidentit qe ktheu per rishqyrtim ne Kuvend ligjin e ri per Gjykaten e Larte Nga Fieri deputeti socialist Armando Subashi beri te ditur se shumica kerkoi te rriste transparencen per te cuar ne kupolen e drejtesise juristet me te mire Perplasjet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.417Z

Prokurori Kosova, refuzon gjykaten

Tirane- Ish-drejtuesi i Prokurorise se Krimeve te Renda, Adnand Kosova, ka refuzuar dje te paraqitet ne Gjykaten e Tiranes, per te deshmuar ndaj personit qe e ka akuzuar per shpifje. Togat e zeza kane argumentuar dje, se prokurori Kosova ka vene ne dijeni gjykaten, se nuk mund te paraqitej ne proces

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.137Z

Kroacia: Bashkepunim me Gjykaten Nderkombetare

Ministri kroat i Drejtesise, Ivan Simonovic ka deklaruar se Kroacia po ben perpjekje te medha per te treguar bashkepunimin e saj te plote me Gjykaten Nderkombetare per Krimet e Luftes ne ish-Jugosllavi dhe shpreson te arrije progres gjate muajit prill ne bisedimet per anetaresim ne BE. B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.341Z

Te rihapet kandidimi ne Gjykaten e Larte

brbrThellohet konflikti presidence-mazhorance per emerimet ne Gjykaten e Larte Kur nuk eshte mbushur nje jave nga konsultimet qe presidenti zhvilloi me kreret e grupeve parlamentare per 2 vende vakante ne kete gjykate Gramoz Ruci dhe Petrit Vasili i jane drejtuar me nje leter kreut te shtetit duke i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.776Z

Topalli fton opoziten te votoje Gjykaten Administrative

Te enjten shumica qeverisese do te kerkoje bashkepunimin e opozites per miratimin e projektligjit me shumice te theksuar TIRAN - Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli permes nje deklarate per mediat ftoi deputetet e opozites qe te votojne ne seancen plenare te dites se enjte ligjin per Gjykaten A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.451Z

KLD inspektim ne Gjykaten e Tiranes

Keshilli i Larte i Drejtesise eshte duke kryer nje inspektim te befasishem ne Gjykaten e Tiranes. Ne kete proces jane duke marre pjese 12 inspektore.Kontrolli po monitorohet nga nenkryetari i KLD-se Kreshnik Spahiu.Ne Gjykaten e Tiranes nuk ka rregull disipline dhe solemnitet. Qytetaret z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.354Z

Mediu ne Gjykaten e Larte

Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu kthehet serish ne Gjykaten e Larte, si i akuzuar per tragjedine e Gerdecit pothuasje nje muaj pasi dy te demtuar gjate tragjedise i kerkuan gjykates te filloje procedimin penal per personin me imunitet Mediu. Pas kesaj kerkese, Gjykata e Larte njofto

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama