Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykatn

Total: 269
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Prballja n Hag

Mbi tridhjet shtete do t paraqesin argumente rreth ligjshmris s pavarsis s Kosovs, n seancn publike dgjimore n Gjykatn e Bots n Hag, q fillon t martn dhe zgjat deri m 11 dhjetor. Dy palt kryesore n proces, Kosova dhe Serbia, kan n dispozicion nga tri or pr t prezantuar argumentet e tyre, n ditn e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.553Z

PS kundër votimit të hapur për dekretet e Presidentit

Socialistt do t votojn kundr votimit t hapur pr dekretet e Presidentit t Republiks pr antart e Gjykats Kushtetuese dhe asaj t Lart. Grupi parlamentar socialist i mbledhur n mesdit ka marr vendimin pr t ngritur kartonat e kuq pr ndryshimet e rregullores q pritet t kalojn n seanc plenare t s enjtes.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.408Z

Gjykata e Lartë, Topi dekreton tre anëtarët, rikthen Bicin

Presidenti ripropozon gjyqtarin që rrëzoi PD-ja Presidenti Bamir Topi dekretoi dje tre emra pr antar t Gjykats s Lart, ku mes kandidatve spikat Medi Bici, t cilin Topi e ripropozon pavarsisht rrzimit n Kuvend nga mazhoranca e djatht dy vjet m par. Sipas njoftimit t Presidencs, V

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.787Z

Gjyqi ndaj Aldo Bares, avokati akuzon gjykatn

Statusi i paqartë para gjykatës i dëshmitarit, Gramoz Selmani për të cilin prokuroria nuk ka sqaruar se cfarë është bërë me gjashtë akuzat e vrasjes që rendojne mbi të, e kane shtyrë avokatin e Aldo Bares të akuzoje gjykaten dhe prokurorine, për marreveshje me deshmitarin dhe nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.454Z

Greqi, shprthen bomb n gjykatn e Selanikut

Një bombe tjeter ka shpërthyer në orën 13:35 me orën greke brenda ndërtesës së gjykatës së Selanikut. Një i panjohur ka telefonuar ne zyrat e gazetes 'Eleftherotipia' dhe kanalit televiziv 'Alter' per te paralajmeruar, por policia nuk ka mundur te evakuoje gjithë ndertesen dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.744Z

Kushtetuesja, PD, pro votimit të tre emrave të Topit

Demokratët, gati për votimin e Kostës, Xhoxhajt dhe Dedes Mazhoranca qeverisse nuk do t’i krijoj asnj penges Presidentit t Republiks, Bamir Topi, pr tri dekretet e tij q plotsojn vendet bosh n Gjykatn Kushtetuese. Burime brenda grupit parlamentar t PD-s konfirmojn se e d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.666Z

Akuzat për Presidentin, PS: Sulme politike

Partia Socialiste e cilson debatin dhe akuzat e mazhorancs ndaj Presidentit t Republiks pr Gjykatn Kushtetuese si form presioni me prapavij t qart politike, me t cilin sipas Selis Roz synohet intimidimi i kreut t shtetit prballe iniciativave t shumics. Pr zotin Xhafaj fakti q kjo prplasj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama