Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykatn

Total: 269
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.787Z

Gjyqi ndaj Aldo Bares, avokati akuzon gjykatn

Statusi i paqartë para gjykatës i dëshmitarit, Gramoz Selmani për të cilin prokuroria nuk ka sqaruar se cfarë është bërë me gjashtë akuzat e vrasjes që rendojne mbi të, e kane shtyrë avokatin e Aldo Bares të akuzoje gjykaten dhe prokurorine, për marreveshje me deshmitarin dhe nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.454Z

Greqi, shprthen bomb n gjykatn e Selanikut

Një bombe tjeter ka shpërthyer në orën 13:35 me orën greke brenda ndërtesës së gjykatës së Selanikut. Një i panjohur ka telefonuar ne zyrat e gazetes 'Eleftherotipia' dhe kanalit televiziv 'Alter' per te paralajmeruar, por policia nuk ka mundur te evakuoje gjithë ndertesen dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.744Z

Kushtetuesja, PD, pro votimit të tre emrave të Topit

Demokratët, gati për votimin e Kostës, Xhoxhajt dhe Dedes Mazhoranca qeverisse nuk do t’i krijoj asnj penges Presidentit t Republiks, Bamir Topi, pr tri dekretet e tij q plotsojn vendet bosh n Gjykatn Kushtetuese. Burime brenda grupit parlamentar t PD-s konfirmojn se e d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.666Z

Akuzat për Presidentin, PS: Sulme politike

Partia Socialiste e cilson debatin dhe akuzat e mazhorancs ndaj Presidentit t Republiks pr Gjykatn Kushtetuese si form presioni me prapavij t qart politike, me t cilin sipas Selis Roz synohet intimidimi i kreut t shtetit prballe iniciativave t shumics. Pr zotin Xhafaj fakti q kjo prplasj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.250Z

Parashikojn epilogun

Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis, me seli n Hag, do t nis t martn, m 1 dhjetor, seancat dgjimore pr krkesn e Serbis rreth ligjshmris s shpalljes s pavarsis s Kosovs m 17 shkurt 2008. Ndrkoh, autoritetet kosovare dhe ato serbe po vazhdojn ta parashikojn epilogun e ktij procesi. N Prishtin besojn se Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.422Z

Dritan Dajti refuzon fletë-thirrjen e Gjykatës

Dritan Dajti ka refuzuar flet-thirjjen e Gjykats pr t'u paraqitur n seancn e par gjyqsore n ngarkim t tij. Pas krkesave t mbrojtjes dhe gruas s Dajtit, pr gjendje jo t mir shndetsore, Gjykata e Krimeve t Rnda e ka konsideruar si refuzim paraqitjeje t t pandehurit. Ndrkaq trupi gjykues ka konsideruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Sot shqyrtohen 105 kandidaturat

Grupi i puns i ekspertve ligjor, i ngritur nga Presidenti i Republiks, do t mblidhet nesr pr t nisur shqyrtimin e dokumentacionit t 105 kandidatve, t cilt kan aplikuar pr vendet vakante n Gjykatn e Lart. Sipas burimeve nga Presidenca, ende nuk dihet nse przgjedhja e emrave t rinj nga ana e President

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama