Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykatn

Total: 269
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.358Z

Mali i Zi: Marrdhniet me Kosovn, pas GJND-s

Mali i Zi nuk do ti vendos marrdhniet diplomatike me Kosovn prderisa po zgjat debati n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis, prkatsisht deri sa kjo gjykat t marr vendim. Ky sht mendimi im, megjithse nuk sht qndrim zyrtar i Podgorics, ka thn nnkryetari i qeveris malazeze Svetozar Maroviq n intervistn pr ga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.164Z

Fyle nis turin në Ballkan

Komisioneri i ri pr zgjerimin n Bashkimin Europian, Shtefan Fyle nis turin e tij n vendet e Ballkanit. Ndalesa e par do t jet Serbia ku zyrtari i lart i Brukselit do t takohet me lidert politik. N qendr t bisedimeve do t jet zbatimi i reformave nga ana e Beogradit si dhe bashkpunimi me Gjykatn Ndrko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.869Z

Dekretet e Topit, mazhoranca: Duam dosje për secilin kandidat

Verifikimi, anëtarët e Ligjeve ndryshojnë rregullat Dekretet e Presidentit t Republiks pr antart e Gjykats s Lart dhe Gjykats Kushtetuese do t kalojn n Komisionin e Ligjeve vetm pasi antart t jen njohur me nj dosje t plot t veprimtaris s tyre. Kjo ishte krkesa edje nga deputett

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.443Z

Petrich: Pavarsia e Kosovs sht realitet

Ish-ndrmjetsi i BE-s pr Kosovn, ambasadori Wolfgang Petrich, ka deklaruar se vendimi pr Kosovn n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis do t jet shum i vshtir. N nj bised me BBC-n, ambasadori Petrich tha se Serbia nuk ka nevoj q ta njoh zyrtarisht pavarsin e Kosovs, por ka shum mnyra dhe mundsi t tjera q t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.548Z

Gjyqtarja Ndoja dorëzon dosjet

Merr fund pengmarrja disa–mujore e 200 dosjeve gjyqsore n Gjykatn e Shkalls s Par, n Tiran. Ish –gjyqtarja e seksionit t shtjeve administrative, Miranda Ndoja, e cila refuzonte t’i dorzonte ato prej muajit mars, ka pranuar sot t’ua dorzoj, prfaqsuesve t Ministris s Drejtsis k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.434Z

Edhe dy muaj burg për guvernatorin Hashim Rexhepi

Vendimi Guvernatorit t Banks Qendrore t Kosovs, Hashim Rexhepit, iu vazhdua edhe pr dy muaj masa e paraburgimit. Kt vendim e ka marr dje nj panel prej tre gjyqtarsh, i cili udhhiqej nga nj gjykats ndrkombtar i Gjykats se Qarkut n Prishtin. Paneli e ka aprovuar krkesn e prokuroris speciale q guverna

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.351Z

"Libr i Bardh" pr drejtsin

Njrit prej sistemeve m t prfolura pr korrupsion n vendin ton do ti krkohet t shpreh opinionin e tij n lidhje me realizimin e reforms n drejtsi. Reforma e shumperfolur ka vn n lvizje Kshillin e Lart t Drejtsis q sot zyrarizon n Gjykatn e Tirans fushtan juridike Libri i Bardh. Nnkryetari i KLD-s,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama