Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykatn

Total: 269
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.449Z

Kushtetuesja, Topi emëron ish-avokatin e PS-së Vangjel Kosta

Presidenti dekreton tre anëtarët e Gjykatës Kushtetuese Presidenti i Republiks, Bamir Topi, prmes tri emrimeve t reja n Gjykatn Kushtetuese, emron ish-avokatin e PS-s Vangjel Kosta dhe rikthen pr votim gjyqtaren Altina Xhoxhaj, t ciln PD-ja e rrzoi dy vjet m par n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.979Z

PS, Ruçi: Kushtëzim ligjeve me 84 vota

Thirrja e Kryeministrit Sali Berisha pr miratimin me konsensus t ligjit pr Gjykatn Administrative vjen pak dit pasi kreu i deputetve socialist, Gramoz Rui, deklaroi n Parlament se opozita do t kushtzoj votn e saj pr ligjet me 3/5, prfshir edhe Gjykatn Administrative, nse mazhoran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Dekretet, Topi qetëson opozitën: Respektoj Kuvendi

Firmosa me korrektësi dekretet; Vendos Kuvendi Presidenti Bamir Topi ndjehet i pashqetsuar nga ndryshimet n rregulloren e Kuvendit madje duke qetsuar opozitn se do t respektoj vendimin e Parlamentit pr dekretet e Gjykats s Lart. Njhersh z.Topi siguroi dje klasn politike se proces

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.553Z

Kutitë, Gjata: Venecia mund të mos shprehet

Ish- kryetari i Gjykates Kushtetuese Rustem Gjata vlerson se Komisioni i Venecias eshte i mbivlersuar. Mungesa e besimit ne Gjykaten Kushtetuese do te habise ekspertet nderkombetare thote Gjata, duke rrezikuar edhe mosmarrjen ne konsiderate fare te kerkeses per shqyrtim per fletet e votimit. &bul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Prballja n Hag

Mbi tridhjet shtete do t paraqesin argumente rreth ligjshmris s pavarsis s Kosovs, n seancn publike dgjimore n Gjykatn e Bots n Hag, q fillon t martn dhe zgjat deri m 11 dhjetor. Dy palt kryesore n proces, Kosova dhe Serbia, kan n dispozicion nga tri or pr t prezantuar argumentet e tyre, n ditn e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.553Z

PS kundër votimit të hapur për dekretet e Presidentit

Socialistt do t votojn kundr votimit t hapur pr dekretet e Presidentit t Republiks pr antart e Gjykats Kushtetuese dhe asaj t Lart. Grupi parlamentar socialist i mbledhur n mesdit ka marr vendimin pr t ngritur kartonat e kuq pr ndryshimet e rregullores q pritet t kalojn n seanc plenare t s enjtes.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.408Z

Gjykata e Lartë, Topi dekreton tre anëtarët, rikthen Bicin

Presidenti ripropozon gjyqtarin që rrëzoi PD-ja Presidenti Bamir Topi dekretoi dje tre emra pr antar t Gjykats s Lart, ku mes kandidatve spikat Medi Bici, t cilin Topi e ripropozon pavarsisht rrzimit n Kuvend nga mazhoranca e djatht dy vjet m par. Sipas njoftimit t Presidencs, V

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama