Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykatn

Total: 269
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Dekretet, Topi qetëson opozitën: Respektoj Kuvendi

Firmosa me korrektësi dekretet; Vendos Kuvendi Presidenti Bamir Topi ndjehet i pashqetsuar nga ndryshimet n rregulloren e Kuvendit madje duke qetsuar opozitn se do t respektoj vendimin e Parlamentit pr dekretet e Gjykats s Lart. Njhersh z.Topi siguroi dje klasn politike se proces

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.553Z

Kutitë, Gjata: Venecia mund të mos shprehet

Ish- kryetari i Gjykates Kushtetuese Rustem Gjata vlerson se Komisioni i Venecias eshte i mbivlersuar. Mungesa e besimit ne Gjykaten Kushtetuese do te habise ekspertet nderkombetare thote Gjata, duke rrezikuar edhe mosmarrjen ne konsiderate fare te kerkeses per shqyrtim per fletet e votimit. &bul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Prballja n Hag

Mbi tridhjet shtete do t paraqesin argumente rreth ligjshmris s pavarsis s Kosovs, n seancn publike dgjimore n Gjykatn e Bots n Hag, q fillon t martn dhe zgjat deri m 11 dhjetor. Dy palt kryesore n proces, Kosova dhe Serbia, kan n dispozicion nga tri or pr t prezantuar argumentet e tyre, n ditn e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.553Z

PS kundër votimit të hapur për dekretet e Presidentit

Socialistt do t votojn kundr votimit t hapur pr dekretet e Presidentit t Republiks pr antart e Gjykats Kushtetuese dhe asaj t Lart. Grupi parlamentar socialist i mbledhur n mesdit ka marr vendimin pr t ngritur kartonat e kuq pr ndryshimet e rregullores q pritet t kalojn n seanc plenare t s enjtes.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.408Z

Gjykata e Lartë, Topi dekreton tre anëtarët, rikthen Bicin

Presidenti ripropozon gjyqtarin që rrëzoi PD-ja Presidenti Bamir Topi dekretoi dje tre emra pr antar t Gjykats s Lart, ku mes kandidatve spikat Medi Bici, t cilin Topi e ripropozon pavarsisht rrzimit n Kuvend nga mazhoranca e djatht dy vjet m par. Sipas njoftimit t Presidencs, V

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.787Z

Gjyqi ndaj Aldo Bares, avokati akuzon gjykatn

Statusi i paqartë para gjykatës i dëshmitarit, Gramoz Selmani për të cilin prokuroria nuk ka sqaruar se cfarë është bërë me gjashtë akuzat e vrasjes që rendojne mbi të, e kane shtyrë avokatin e Aldo Bares të akuzoje gjykaten dhe prokurorine, për marreveshje me deshmitarin dhe nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.454Z

Greqi, shprthen bomb n gjykatn e Selanikut

Një bombe tjeter ka shpërthyer në orën 13:35 me orën greke brenda ndërtesës së gjykatës së Selanikut. Një i panjohur ka telefonuar ne zyrat e gazetes 'Eleftherotipia' dhe kanalit televiziv 'Alter' per te paralajmeruar, por policia nuk ka mundur te evakuoje gjithë ndertesen dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama