Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykats +Kushtetuese

Total: 227
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.443Z

PS del në krah të Topit: PD po i bën shantazh

Debati pr zvendsimin e antarve q u ka mbaruar mandati n Gjykatn Kushtetuese ka nxjerr Partin Socialiste krah Presidentit Topi. Pasi PD i krkoi kreut t shtetit q t dekretoj emrat zvendsues n nj nga institucionet kushtetuese m t rndsishme, PS i bn thirrje Topit q t mos bjer pre e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.566Z

Ambasadorët: Pavarësia e gjyqësorit, kërkesë e BE-së

Ambasadort e huaj n vendin ton theksojn nevojn e pavarsis s sistemit gjyqsor. Sipas tyre, pavarsia gjyqsorit sht guri i themelit n nj shtet demokratik. Ky pohim u b nga ambasadorja britanike n vendin ton, Fiona McIlham, e cila s bashku me ambasadorin amerikan, John Withers, dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Prokuroria krkes Kushtetueses: Pezulloni komisionin hetimor

Prokuroria e Prgjithshme i ka drejtuar sot nj krkes Gjykats Kushtetuese ku i krkon ksaj t fundit q t pezulloj vendimin e Parlamentit pr ngritjen e komisionit hetimor pr Kryeprokurorin Theodhori Sollaku. N krkesn drejtuar Kushtetueses theksohet se komisioni hetimor Sollaku 2 nuk respekton Kushtetutn,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Alibeaj-Jankov; bashkpunim n fushn juridike

Ministri i Drejtsis z. Enkelejd Alibeaj, priti n nj takim t veant, Kryetarin e Gjykats Kushtetuese t Bullgaris zotin Rumen Jankov t shoqruar nga Ambasadori i Bullgaris n Shqipri Sh.T.Z. Theodor Roussinov dhe gjyqtari i Gjykats Kushtetuese t Bullgaris, zoti Blagovest Punen. Takimi u prqendrua n n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Dekretet, Topi qetëson opozitën: Respektoj Kuvendi

Firmosa me korrektësi dekretet; Vendos Kuvendi Presidenti Bamir Topi ndjehet i pashqetsuar nga ndryshimet n rregulloren e Kuvendit madje duke qetsuar opozitn se do t respektoj vendimin e Parlamentit pr dekretet e Gjykats s Lart. Njhersh z.Topi siguroi dje klasn politike se proces

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.657Z

Mazhoranca: Propozimi i Ramës, antikushtetues

Nuk mund të dhunojmë kodin dhe vendimet e gjykatave Mazhoranca kundrshton propozimin e kryetarit t Partis Socialiste, Edi Rama, pr hapjen e kutive t materialeve zgjedhore, ndrsa pr flett e votimit t shprehet Komisioni i Venecias. Kryetari i grupit parlamentar t demokratve, njkoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.234Z

Kandidatët e Kushtetueses kalojnë provën e deputetëve

Komisioni i Ligjeve i kalon në seancë plenare Komisioni i Ligjeve ka zhvilluar dje nj seanc dgjimore me tri kandidaturat e dekretuara nga Presidenti Bamir Topi si antar t Gjykats Kushtetuese. T dekretuarit Altina Xhoxhaj, Bashkim Dedja dhe Vangjel Kosta pr rreth 2 or u jan prgji

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama