Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykats +Themelore

Total: 13
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Gjykata e Strasburgut ndshkon shtetin shqiptar

Shteti shqiptar detyrohet prsri t dmshprblej nj qytetar, i cili ka aplikuar n Gjykatn e Strasburgut, duke u ankuar pr shkeljen e t drejtave themelore nga ana e administrats gjyqsore. Seksioni i Gjykats Europiane t t Drejtave t Njeriut, pran Kshillit t Europs, ka vendosur t detyroj Shqiprin ti paguaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.162Z

Gjykata e Lartë, Ligjet vendosin sot për Muçmatajn

Pritet ti propozohet Kuvendit rrëzimi i kësaj kandidature Komisioni i Ligjeve do t zhvilloj sot seancn e diskutimeve lidhur me kandidaturn e Vexhi Mumatajt t dekretuar nga Presidenti i Republiks si kandidat pr antar t Gjykats s Lart. Mbledhja e komisionit do t nis me diskutimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.800Z

Titujt e pronësisë, Kushtetuesja: Të vazhdojë verifikimi

Gjykata i jep të drejtë Kuvendit dhe qeverisë Komisioni Qeveritar i Toks do t vazhdoj verifikimin e titujve t pronsis. Kshtu ka vendosur Gjykata Kushtetuese, e cila ka rrzuar krkesn e Avokatit t Popullit pr shfuqizimin e ligjit, q i jep t drejt ktij komisioni t verifikoj t gjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.657Z

Mëhilli: Rama i trajton të ngujuarit si kavie eksperimentale

Partia Demokratike ka denoncuar prsri pengimin e shrbimit mjeksor n ambientet e grevs s deputetve dhe mbshtetsve t Partis Socialiste, madje bn akuza dhe pr korrupsion. “Edvin Kristaq Rama, Gramoz Rui, Ilir Xhelil Gjoni, Dashnor Myslym Peza pr 16 dit me radh nuk guxojn t ngr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.390Z

Pensionet e ushtarakëve, ja cilat kategori përfitojnë

Hyn në fuqi vendimi i Gjykatës Kushtetuese Hyn n fuqi vendimi i Gjykats Kushtetuese, e cila shton prfitimet pr ushtarakt. N baz t vendimit t marr nga Kushtetuesja sht rrzuar krkesa e ushtarakve pr rillogaritjen e pensioneve suplementare, por ndrkoh jan pranuar dy krkesa themelor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.077Z

Topi dhe Sejdiu : Bashkëpunim me Serbinë pas vendimit të GJND

Presidenti i Republiks, Prof. Dr. Bamir Topi zhvilloi sot nj takim pune me Presidentin e Kosovs, Fatmir Sejdiu, gjat t cilit, e uroi edhe nj her homologun kosovar pr vendimin e Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis lidhur me pavarsin Kosovs, duke ndar me t gzimin dhe bindjen se ky vendim ishte nj tjetr hap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.531Z

Kush vendos për pavarësinë e mbikëqyrur?

Kosova ka ende fusha, t cilat duhet t’i prmbush n kuadr t zbatimit t Planit t Ahtisarit, thuhet n qndrimet e Zyrs Civile Ndrkombtare pas deklaratave t Kryeministrit Hashim Thai, se pavarsis s mbikqyrur po i vjen fundi. ICO-ja i rikujton qeveris s Kosovs se vlersimin pr t arriturat n Kosov d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama