Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykatsit

Total: 27
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.630Z

Sulmuesi i Berlusconit krkon falje

Personi, i cili ja theu hundn dhe dhmbt kryeministrit t Italis, Silvio Berlusconit, duke e goditur at n fytyr me nj suvenir, i ka krkuar falje kryeministrit t Italis pr aktin e tij t ngutshm dhe qyqar, ka deklaruar avokati i sulmuesit. Berlusconi kaloi edhe natn e dyt n spital, pas sulmit t s diels

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.428Z

Izraeli kritikon ligjet britanike

Izraeli ka krkuar nga Britania q t ndryshoj ligjin, pas raporteve se ish-ministrja e Jashtme e Izraelit, Tzipi Livni, do t kishte rrezikuar arrestimin e saj nn akuzat pr krime t lufts, t kryera gjat ofensivs s vitit t kaluar n Gaz, po t mos e kishte anuluar vizitn e saj n Londr. Rreziku ligjor, me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.630Z

Britania kishte krkuar arrestimin e Tzipi Livnit

Nj gjykat n Britani ka lshuar flet-arrest pr ish-ministren e Jashtme t Izraelit, Tzipi Livni, nn akuzat pr krime t lufts, por e ka trhequr m pas kt krkes, pasi q kuptoi se ajo e kishte anuluar vizitn e saj t planifikuar n Britani, njoftoi e prditshmja britanike, The Guardian. Gjykatsit lshuan kt ur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.168Z

Berisha: T krijojm komisionin, kutit nuk hapen

Kryeministri Sali Berisha krkoi nga deputett opozitar q t mos e shndrrojn seancn plenare n nj gjyq publik ndaj 20 mij komisionerve socialiste dhe t mos prdorin termin 'krim elektoral'. "Nuk mund t flisni pr 'krim elektoral' ndaj komisionereve pr shkak se ata firmosn fitoren ton. Ju

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.041Z

OSBE: Dështim në gjykimin e krimeve të luftës

N Kosov ka pasur dshtim t sistemit pr gjykimin e krimeve t lufts, sht konkluzioni i nj raportit t OSBE-s, q trajton shtjet e krimeve t lufts n periudhn 1999-2009. Pr 10 vjet me radh, sistemi gjyqsor ka dshtuar t’i gjykoj krimet e lufts n Kosov. Ky prfundim i nxjerr nga rap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.168Z

Hetimi i zgjedhjeve, vijojn debatet n Kuvend

Kriza politike mbrrin n kuvend, n ditn e fundit t ultimatumit t dhn nga ndrkombtaret pr zgjidhjen e saj. Parlamenti ka nisur diskutimet n nj seance qe duket se do t jet maraton pr shkak t numrit t madh t deputetve q kan krkuar t diskutojn. Vetm nga opozita jan rreth 50 diskutime t preno

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.566Z

Halimi: Jo gjyqtarë të diktaturës në krye të drejtësisë

Deputeti demokrat, Eduart Halimi, i shpjegon opinionit publik vendimin e Kuvendit pr rrzimin e kandidaturs s Vagjel Kosts pr antar t Gjykats Kushtetuese. Sipas tij, kreu i deputetve demokrat, Astrit Patozi, kishte diskutuar paraprakisht me kshilltarin e Presidentit t Republiks, S

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama