Rezultate te kerkimit per termin: +Godina

Total: 6089
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.824Z

Selia e PSD do t'u kthehet ish-pronarëve, aksioni i Përmbarimit

TIRANE - Zyra e Përmbarimit dhe përfaqësues të policisë private po ndërmarrin një aksion për lirimin e godinës, ku aktualisht ndodhet zyra e Partisë Social Demokrate e drejtuar  nga Skënder Gjinushi.Godina ndodhet prapa ministrisë s&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.857Z

Berat, bllokohet selia e PD-së, bashkia ndërhyn pa lajmëruar

Godina e selisë së Partisë Demokratike në Berat është bërë shkak për një konflikt mes policisë bashkiake të Beratit dhe drejtuesve të PD-së së Beratit. Policia Bashkiake ka bllokuar gjatë ditës së djeshme selinë e Partisë Demokratike të degës së Beratit, nën arsyetimin se kjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.855Z

Berat Policia Bashkiake bllokon seline e Partise Demokratike

Ambientet e selisë blu në qytetin e Beratit janë bllokuar nga Policia Bashkiake.  Sallës ku zhvilloheshin konferencat i është vendosur shiriti.  Arsyeja sipas bashkisë është se godina ndodhet në mjediset që i përkasin Drejtoris&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.581Z

Ruli Trualli i ish-ekspozites u eshte kthyer pronareve te ligjshem

Ish-ministri i Ekonomise Genc Ruli iu kunderpergjigj akuzave te Partise Socialiste duke sqaruar se trualli i ish-ekspozites Shqiperia Sot u eshte kthyer pronareve. Keta te fundit kishin depozituar tete kerkesa njera pas tjetres duke kerkuar privatizimin e prones se tyre. Ministri i akuzuar vuri ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.782Z

Zjarr në një magazinë në Sarandë, raportohen vetëm dëme materiale

Një godinë në lagjen nr.4 në Sarandë është përfshirë nga flakët.Ngjarja është regjistruar rreth orës 15:45, ndërsa mesohet se godina ishte nje magazinë, në të cilën kishte materiale mobilierie. Në vendng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.908Z

“Mbrëmjet e filmit kosovar”, dy ditë në Tiranë

Tri prodhimet kinematografike më të suksesshme të regjisorëve kosovarë, (me metrazh të shkurtër dhe të gjatë) projektohen në terracën “Vëllezërit Lumier” të Ministrisë së Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, te ish godina e Lidhjes së Shkrimtarëe dhe Artistëve në Tiran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.562Z

Korcë, familjet në konvikt jetojnë në një godinë të amortizuar që nga 1992

Korçë- Me dhjetëra familje në qytetin e Korçës pjesa më e madhe e të cilave i përkasin komunitetit rom jetojnë në këtë godinë të amortizuar. Godina vite me parë ka funksionuar si konvikt për studentet ndërsa tani prej vitit 1992 është kthyer në vend banimi për familjet e pastre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama