Rezultate te kerkimit per termin: +Greqi

Meta: total 1000 / total_found 34906 / time 0.015 / keyword[0] greqi / docs[0] 34906 / hits[0] 56455 /
Vendi zien, Rama flet për muze vere dhe rakie: Ku njerëzit të martohen dhe
  • 2019-03-16

Vendi zien, Rama flet për muze vere dhe rakie: Ku njerëzit të martohen dhe

Teksa në Tiranë ka nisur zyrtarisht protesta e opozitës, pasi Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi kanë lënë selitë e tyre njëkohësisht për të marshuar, drejt Kryeministrisë, Edi Rama ka qenë në transmetim live nga Berati. Në takimin me operatorët turistikë të qarkut, shefi i qeveris

No Pic available
  • 2019-03-15

Pikëtakim me shqiptarët në Tokën e Shenjtë

Luan Rama Hebrejtë, – shkruan një ndër poetët më të mëdhenj izraelit Jehuda Amishai, – janë si një rezervat i përjetshëm pylli, ku drurët rrinë ngjitur njëri me tjetrin, madje dhe të vdekurit. Nuk kanë vënd për tu shtrirë. Ata qëndrojnë drejt, mbështetur tek të gja

Ligji i Luftës Shqipëri-Greqi, marrëveshja dështoi prej mungesës së GJ.,Kushtetuese
  • 2019-03-13

Ligji i Luftës Shqipëri-Greqi, marrëveshja dështoi prej mungesës së GJ.,Kushtetuese

Greqia e deklaroi Shqipërinë, përkrah Italisë, një vend armik në 1940 me një dekret mbretëror. Traktati i miqësisë greko italiane në 1947 e tërhoqi gjendjen e luftës mes dy vendeve. Ndërsa për Shqipërinë, Greqia pretendon se e ka hequr gjithashtu, por Shqipëria ka një opinion të

U çmenda për Durmishaj, Bushi: Shqiptarët se ndjejnë fanellën greke!
  • 2019-03-13

U çmenda për Durmishaj, Bushi: Shqiptarët se ndjejnë fanellën greke!

Alban Bushi, ka qenë përfaqësuesi i kuqezinjve që kishte raport më të mirë se gjithë të tjerët me talentin Fiorin Durmishaj. Trajneri i kombëtares U21 është edhe personi që ka mbetur më i tronditur nga vendimi i yllit të Panionios për të zgjedhur kombëtaren greke për të përfaq

No Pic available
  • 2019-03-12

Moti i keq/ Bukuroshja e Adriatikut ankoron para kohe në Durrës

Për të shmangur detin e trazuar dhe motin e keq në lundrim, kroçera turistike La belle de lAdriatique, ka mbërritur mbrëmjen e kaluar në portin e Durrësit me 169 turistë të huaj në bord. Kroçera e nisur nga ishulli grek i Korfuzit ishte parashikuar të mbërrinte mëngjesin e sotëm në

Më ndihmo që të shoh fëmijët! Vëllai e fal motrën pas shumë vitesh
  • 2019-03-10

Më ndihmo që të shoh fëmijët! Vëllai e fal motrën pas shumë vitesh

Sonte në programin Dua të të bëj të lumtur u trajtua historia e Esmeraldës, vajzës nga Tirana. Në moshën 14-vjeçare, ajo ishte njohur në Facebook me një djalë dhe pas 3 ditësh ishte larguar nga shtëpia për të jetuar me të dhe familjen e tij, në Pogradec. Ata kishin bërë celebrim

Opozita zhvendos protestën te ambasada në Greqi, emigrantët: Rama ik! (FOTO)
  • 2019-03-10

Opozita zhvendos protestën te ambasada në Greqi, emigrantët: Rama ik! (FOTO)

Një grup prej rreth 30-40 emigrantësh shqiptarë që jetojnë në Greqi, po protestojnë jashtë ambasadës shqiptare në Athinë, për të kërkuar largimin e asaj që quajnë qeveria e krimit dhe drogës. Protestuesit janë anëtarë të Partisë Demokratike dhe të LSI. Protestuesit hedhin paru

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama