Rezultate te kerkimit per termin: +Greqi

Meta: total 1000 / total_found 34906 / time 0.015 / keyword[0] greqi / docs[0] 34906 / hits[0] 56455 /
Ka mendjen dhe zemrën e një greku, shqiptari refuzon të luajë për Shqipërinë, zgjedh kombëtaren greke
  • 2019-03-09

Ka mendjen dhe zemrën e një greku, shqiptari refuzon të luajë për Shqipërinë, zgjedh kombëtaren greke

Fiorin Durmishaj ka vendosur përfundimisht se do nuk do të luajë me fanellën e Shqipërisë, por me bluzën e Greqisë për eliminatoret e kampionatit Europian. Sulmuesi me orgjinë vlonjate që luan në Superligën Greke, me skuadrën e Panionis i ka surprizuar të gjithë me zgjedhjen e tij,

Moti i ngrohtë rikthen në Vlorë, Bukuroshen e Adriatikut me 171 turistë
  • 2019-03-09

Moti i ngrohtë rikthen në Vlorë, Bukuroshen e Adriatikut me 171 turistë

Kroçera La Belle De LAdriatique, me 171 turistë të huaj në bord, u ankorua sot në kalatat e portit të Vlorës, ku u ofruan të gjitha shërbimet e nevojshme për përpunimin në kohë dhe plotësimin e programit të saj një ditor në këtë qytet dhe destinacione të tjera. Drejtori i Portit

Ja pse Fiorin Durmishaj zgjodhi kombëtaren greke!
  • 2019-03-08

Ja pse Fiorin Durmishaj zgjodhi kombëtaren greke!

Fiorin Durmishaj tashmë e ka bërë zgjedhjen e tij. Sulmuesi vlonjat ka vendosur të përfaqësojë Greqinë në rang kombëtaresh duke surprizuar jo pak me zgjedhjen e tij e cila ka shtangur trajnerin e kombëtares kuqezi, Christian Panucci por edhe Federatën Shqiptare të Futbollit që tashmë

Shqipëria hyn në BE, 390 mijë persona kanë marrë nënshtetësi europiane
  • 2019-03-07

Shqipëria hyn në BE, 390 mijë persona kanë marrë nënshtetësi europiane

Ndërsa Shqipëria është një nga vendet më pro-europiane dhe po përpiqet me të gjitha forcat që të anëtarësohet në Bashkimin Europian- gjë që duhet ende shumë e largët- qytetarët e saj janë një hap para. Sipas të dhënave të publikuara nga Eurostat dhe të përpunuara nga Monito

No Pic available
  • 2019-03-07

Aksident tragjik në Greqi, vdes 21-vjeçari shqiptar

Një aksident tragjik është shënuar në Greqi, Mediat e vendit fqinjë raportojnë se 21-vjeçar shqiptar, i cili po udhëtonte me motor është përplasur për vdekje nga një makinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmë në Athinë. Nga përplasja i riu humbi jetën në vend, ndërsa polici

TAKSA, KORPORATAT DHE PLAZMA KEKS
  • 2019-03-07

TAKSA, KORPORATAT DHE PLAZMA KEKS

Nga Fadil LEPAJA Korporatat janë fenomen global. Disa të dhëna të vitit të kaluar na bëjmë, të shohim edhe zyrtarët e lartë politik, si shërbyes të drejtpërdrejtë apo indirekt, të këtyre interesave. Madje, për dallim të zyrtarëve të lartë të vendeve të fuqishme, zyrtarët e ve

Tenton të kalojë në Greqi me 20 euro bakshish, e pëson keq 55-vjeçari
  • 2019-03-07

Tenton të kalojë në Greqi me 20 euro bakshish, e pëson keq 55-vjeçari

Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia në pikën kufitare të Sarandës, pasi ka tentuar të korruptojë doganierin në kufi për të kaluar drejt Korfuzit në Greqi. Policia bën me dije se shtetasi I.R, kishte futur në mes të pasaportës shumën 20 euro për të kaluar kufirin, ndërsa n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama