Rezultate te kerkimit per termin: +Greqi

Meta: total 1000 / total_found 34906 / time 0.015 / keyword[0] greqi / docs[0] 34906 / hits[0] 56455 /
Skandal/Shqipëria i transporton pasaportat në Greqi sikur të ishin qese me rroba
  • 2019-02-22

Skandal/Shqipëria i transporton pasaportat në Greqi sikur të ishin qese me rroba

Policia greke e Kakavijës ka bllokuar një numër të madh të pasaportave të reja të emigrantëve shqiptarë në vendin fqinj, që ishin dërguar nga Ministria jonë e Jashtme. Pasi kishin aplikuar për pasaporta në konsullatat tona në Athinë, Selanik dhe Janinë, shqiptarët që punojnë dhe

Humbja e 100 pasaportave shqiptare në Greqi, MPJ: Mjeti u vandalizua
  • 2019-02-22

Humbja e 100 pasaportave shqiptare në Greqi, MPJ: Mjeti u vandalizua

Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka reaguar pas skandalit me humbjen e 100 pasaportave shqiptare që transportoheshin në Greqi me një automjet me targa diplomatike në Greqi Në një komunikatë për mediat, Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka shpjeguar të gjithë itinerarin e trans

No Pic available
  • 2019-02-20

Ja për sa para mund të blini një pasaportë të BE-së        

“A ëndërroni edhe ju për një jetë në Greqi apo në BE?”.  Kjo reklamë për qytetarët jashtë BE-së, është vendosur në mënyrë të spikatur direkt para parlamentit në Athinë. Kësaj ftese i përgjigjen më kënaqësi shumë kinezë, rusë apo turq. Kush investon në Greqi

Drejtuesja e Prokurorisë së Apelit Korçë, skalon vettingun: Probleme me pasurinë
  • 2019-02-19

Drejtuesja e Prokurorisë së Apelit Korçë, skalon vettingun: Probleme me pasurinë

Irma Balli, drejtuesja e Prokurorisë së Apelit Korçë, nuk ka kaluar testin e Vetingut. KPK ka njoftuar sot shkarkimin e saj nga detyra. Pak kohë me parë ajo u përball me dyshime për mungesë të burimeve financiare, fshehje të pasurisë dhe shmangie të taksave. Dyshime, të cilave iu përg

Kombëtarja, sinjale pozitive para eliminatoreve
  • 2019-02-18

Kombëtarja, sinjale pozitive para eliminatoreve

Diçka më shumë se një muaj nga dy përballjet kualifikuese për Europianin 2020, Christian Panucci merr lajme të mira nga legjionarët. Fundjava ka rezultuar shumë e mirë për pjesën më të madhe të kuqezinjve, të cilët janë aktivizuar rregullisht, madje disa prej tyre kanë arritur edh

Lautaro qetëson Interin, Lazio bie ndaj Sevillas
  • 2019-02-15

Lautaro qetëson Interin, Lazio bie ndaj Sevillas

Lautaro Martinez bëhet sërish protagonist te Interi, pasi ashtu si ndaj Parmës të dielën, vendosi fatin e takimit edhe mbrëmjen e sotme në Europa League, ku zikaltrit fituan minimalisht 1-0 ndaj Rapidit të Vjenës, në Allianz Stadion. Problemet e shpërthyera me ish kapitenin Mauro Icardi,

Zyrtare, biznesmeni grek u vra nga një shqiptar (Emri)
  • 2019-02-14

Zyrtare, biznesmeni grek u vra nga një shqiptar (Emri)

Policia greke ka zbardhur vrasjen e Aleksandro Stamatiadhi, biznesmenit grek të ekzekutuar një vit më parë gjatë një grabitjeje me armë në banesën e tij. Policia greke ka deklaruar se ka shkatërruar një organizatë të madhe të trafikut të lëndëve narkotike, ku përpos trafikut të dr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama