Rezultate te kerkimit per termin: +Greqine +Dhe

Total: 2862
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.404Z

Merkel dhe Holond perplasje per Greqine

brbrBisedimet per zgjatjen e borxhit grek jane ekstremisht te veshtira dhe nuk do te kete nje marreveshje me cdo kusht Ky ka qene qendrimi i kancelares gjermane Angela Merkel e cila nuk ka perjashtuar mundesine e nje dalje te Athines zyrtare nga zona eurobrbr brbr Ne do te shohim nese plotesohen kus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.519Z

Kredi te re dhe lehtesim borxhi per Greqine

brbrNje kredi prej 103 miliard eurosh dhe lehtesim te borxhit vendosen ministrat e Financave te Eurozones per Greqine ne perfundim te takimit maratone ne Bruksel  Ky ishte shperblimi per reformat e Athines pasi parlamenti votoi masa te tjera shtrenguese rritje taksash e shkurtim shpenzimesh qe is

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.365Z

Burgjet Gjykata Evropiane ndeshkon Greqine

ATHINE- Gjykata Europiane per te Drejtat e Njeriut ndeshkon Greqine per shkelje ne trajtimin e te burgosurve. Vendimi i referohet trajtimit jo njerezor ne burgjet e Janines per vitet 2008-2009 ku vuajne denimin edhe mjaft te burgosur shqiptare. Gjendja e burgjeve greke eshte e mbi populluar dhe he

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.946Z

Gjykata Kushtetuese Gjermane aprovon ndihmat miliardeshe per Greqine dhe euron

Ndihma per Greqine dhe ombrella per shpetimin e euros ne kuadrin e ligjit per mekanizimin e stabilitetit te euros nuk e cenojne nenin 38 pika 1 te kushtetutes deklaroi kryetari i Gjykates Kushtetuese Gjermane Andreas Vokuhle. Bildunterschrift Groszligansicht des Bildes mit der Bildunterschrift Gru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.278Z

G99: Pakti me Greqine, tradheti

G99 gjate nje proteste perpara Parlamentit pak minuta para se te fillonte seanca e se enjtes, eshte shprehur me force kunder ratifikimit të  marreveshjes per ujrat territoriale me Greqine. Kreu i G99, Erion Veliaj u shpreh gjate protestes se, “shtyrja e ketij ratifikimi, nuk e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.227Z

Trazirat demtojne ekonomikisht Greqine

Dhuna ka gjunjezuar Greqine, por ajo po rezulton fatale edhe per ekonomine. E goditur nga kriza globale, ekonomia greke do te paguaje edhe pasojat e dhunes, ku shume biznese e banka jane shkaterruar e djegur gjate protestave. Greqia po ndjen efektet e krizes financiare, po e kombinuar me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.619Z

Bankat gjermane gati te ndihmojne Greqine

Nje zyrtar i larte gjerman thote se bankat gjermane jane gati te kontribuojne per paketen e ndihmave per Greqine. Sot Ministri gjerman i Financave Volfgang Shojbel tha se disa banka gjermane jane te gatshme te japin hua te reja per Greqine ne vend qe te kerkojne pagesat e menjehershme te kesteve qe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama