Rezultate te kerkimit per termin: +Greqine +Dhe

Total: 2862
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.365Z

Burgjet Gjykata Evropiane ndeshkon Greqine

ATHINE- Gjykata Europiane per te Drejtat e Njeriut ndeshkon Greqine per shkelje ne trajtimin e te burgosurve. Vendimi i referohet trajtimit jo njerezor ne burgjet e Janines per vitet 2008-2009 ku vuajne denimin edhe mjaft te burgosur shqiptare. Gjendja e burgjeve greke eshte e mbi populluar dhe he

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.946Z

Gjykata Kushtetuese Gjermane aprovon ndihmat miliardeshe per Greqine dhe euron

Ndihma per Greqine dhe ombrella per shpetimin e euros ne kuadrin e ligjit per mekanizimin e stabilitetit te euros nuk e cenojne nenin 38 pika 1 te kushtetutes deklaroi kryetari i Gjykates Kushtetuese Gjermane Andreas Vokuhle. Bildunterschrift Groszligansicht des Bildes mit der Bildunterschrift Gru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.278Z

G99: Pakti me Greqine, tradheti

G99 gjate nje proteste perpara Parlamentit pak minuta para se te fillonte seanca e se enjtes, eshte shprehur me force kunder ratifikimit të  marreveshjes per ujrat territoriale me Greqine. Kreu i G99, Erion Veliaj u shpreh gjate protestes se, “shtyrja e ketij ratifikimi, nuk e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.227Z

Trazirat demtojne ekonomikisht Greqine

Dhuna ka gjunjezuar Greqine, por ajo po rezulton fatale edhe per ekonomine. E goditur nga kriza globale, ekonomia greke do te paguaje edhe pasojat e dhunes, ku shume biznese e banka jane shkaterruar e djegur gjate protestave. Greqia po ndjen efektet e krizes financiare, po e kombinuar me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.619Z

Bankat gjermane gati te ndihmojne Greqine

Nje zyrtar i larte gjerman thote se bankat gjermane jane gati te kontribuojne per paketen e ndihmave per Greqine. Sot Ministri gjerman i Financave Volfgang Shojbel tha se disa banka gjermane jane te gatshme te japin hua te reja per Greqine ne vend qe te kerkojne pagesat e menjehershme te kesteve qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.209Z

Standard Poor zhvlereson kreditimin per Greqine

Kompania e sherbimeve financiare Standard amp Poor e ka ulur edhe me tej vleresimin e kreditimit per Greqine duke e cuar ate ne territore te pavlefshme. Standard amp Poor thote se Greqia mesa duket do te falimentoje nga borxhet e shumta qe ka brenda vitit qe vjen. Zhvleresimi diten e hene e bene Gre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.115Z

Mblidhet Eurogrupi per marreveshje me Greqine

0 brbr SSSAbrASS brbrEurogrupi mblidhet sot ne perpjekje per te arritur nje marreveshje te minutes se fundit me Greqine pas skadimit te aftit per shlyerjen e 16 miliard eurove nga Athinabrbr brbrPak para mesnate Fondi Europian i Stabilitetit Financiar njoftoi nderprerjen e programit te ndihmes per

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama