Rezultate te kerkimit per termin: +Greqine +Dhe

Total: 2862
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.309Z

Kufiri me Greqine ne Arbitrazh

brbrPercaktimi i kufirit detar mes Shqiperise dhe Greqise do te jete produkt i negociatave dy paleshe Por nese nuk arrihet dakordesi mes grupeve negociatore Ministri i Jashtem Ditmir Bushati tha se ceshtja do te shqyrtohet nga Arbitrazhi Nderkombetar Ne nje leksion me studentet e Fakultetit te Shke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.698Z

Negociatat per kufirin me Greqine

Qeveria vazhdon të jetë e paqartë në informacionet e saj lidhur me bisedimet me Greqinë për rinegocionmin e marrëveshjes. Ministri i Jashtem, dy jave më pare foli për grupe ekspertësh që kishin nisur punën, ndërsa Kryeministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.054Z

BE zhbllokon fondet per Greqine

BE aprovoi propozimin e Komisionit për të shbllokuar fonde për Greqinë që do të përdoren për rritjen ekonomike dhe krijimin e vendeve të reja të punës. Presidenti i KE-së, Jose Manuel Barroso tha se shuma që mund t’i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.198Z

Greqia Burime nafte ne kufirin detar me Shqiperine

/ / Gjate nje interviste te dhene per radion greke te internetit Real News ministri ka theksuar se ekspertet e vecante te kerkimeve te burimeve te naftes e kane cilesuar Greqine si nje vend te ngjashem me Lindjen e Mesme dhe qe burimi i ketij thesari eshte ndermjet ujerave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.177Z

Kolumbia mposht Greqine 3 - 0

Kolumbia e filloi me kemben e mbare boterorin e saj me nje fitore te paster 3-0 ndaj Greqise qe i dha amerikanojugoreve 3 piket e para ne grupin Cbr br Me nje tifoz te vecante ne shkallet e estadio Mineraio impiant prej 54483 spektatoresh ne Belo Horizonte Radamel Falkaon qe nuk ja doli te ishte p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.296Z

Sakrifica e bankave per Greqine

Duket se Eurozona është afër një marrëveshje me bankat europiane mbi dëmin që ato do të pësojnë nga blerja e bonove qeveritare të Greqisë. Zhvlerësimi i bonove greke nga ana e bankave në masën e 60%, u vendos pas një k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.829Z

Asnje mase shtrenguese per Greqine

Nuk do të ketë asnjë masë të re shtrënguese për vitin 2012 në greqi. Kështu kanë deklaruar lideri i Pasok, Evangelos Venizelos dhe Fotis Kouvelis, lideri i të majtës demokratike pas takimit me kryeministrin Antonis Samaras. Ramë dakor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama