Rezultate te kerkimit per termin: +Greta

Meta: total 829 / total_found 829 / time 0.000 / keyword[0] greta / docs[0] 829 / hits[0] 1658 /
Një mijë euro ryshfet nga personat në kërkim, lirohen 6 policët
  • 2019-03-05

Një mijë euro ryshfet nga personat në kërkim, lirohen 6 policët

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë për 6 punonjës të Policisë në Pikën Kufitare të Kontrollit në Durrës, të cilët u arrestuan gjate ditës së djeshme për korrupsion pasiv e shpërdorim detyre. Gjykata ka vendosur masën arrest shtëpie për Greta Batusha si dhe masën det

SHBA, vandalizohet statuja e puthjes në Times Square (Foto)
  • 2019-02-20

SHBA, vandalizohet statuja e puthjes në Times Square (Foto)

Statuja e dedikuar për puthjen e Times Square, e cila ngrihet në Sarasota, Florida, u vandalizua një ditë pas vdekjes së George Mendonsa, i identifikuar si marinar, i cili më 14 gusht 1945 puthi infermieren Greta Zimmer Friedman për të festuar fundin e Luftës së Dytë Botërore. Në statuj

Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë
  • 2019-02-04

Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë

Nga Ibrahim Kodra tek Lasgush Poradeci Leterno femminino quhet ekspozita e cila bën bashkë emra të njohur të artit shqiptar, në hapësirën e Rezidencës Italiane për të vijuar deri më 30 prill. Nën kurimin e Artan Shananit, në këtë ekspozitë do të shihen vepra nga Arben Bajo, Llambi B

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)
  • 2018-12-17

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)

Këshilli Kombëtar i votuar në Kuvendin Kombëtar të datës 15 dhjetor 2018. Në procesverbal thuhet se 4741 është numri i personave që janë verifikuar me mandat para nisjes së punimeve. 178 të tjerët janë pajisur me mandat pas nisjes së punimeve. Sipas proces-verbalit në votim morën p

Greta Garbo, historia e dashurisë me kostumografen e njohur
  • 2018-12-16

Greta Garbo, historia e dashurisë me kostumografen e njohur

Greta Garbo nuk ishte vetëm aktorja e adhuruar nga meshkujt. Në jetën e saj shpesh të vetmuar, ajo pati tërheqje dhe nga femrat. Mercedes de Acosta është një prej tyre. Poetja dhe kostumografja spanjolle-amerikane është e njohur për historitë e saj të dashurisë me aktore të njohura si

No Pic available
  • 2018-10-28

Fjalët e miliarderit grek për Maria Callas

Madam Kalas, ju jeni me të vërtetë perëndia që imagjinoja. Jam i nderuar që ju kam njohur dhe shpresoj tju shoh sërish, , me këto fjalë miliardieri grek Aristotel Onasis iu drejtua divës së operas Maria Callas pas takimit të tyre të parë. Takimi që do ndryshonte rrjedhën e jetës së

No Pic available
  • 2018-09-23

Puthja në njëqind dhe mijra vjet

(ose Adami dhe zoti Klimt !)  Në muzeun Belvedere, në qendër të Vjenës, atje ku piktori i njohur austriak Gustav Klimt kishte ekspozuar në Kustenchau tablonë e tij Puthja në vitin 1908, po atje, një shekull më vonë, me rastin e 100 vjetorit të krijimit të asaj tabloje, Puthja e Klimt-