Rezultate te kerkimit per termin: +Greta

Meta: total 829 / total_found 829 / time 0.000 / keyword[0] greta / docs[0] 829 / hits[0] 1658 /
No Pic available
  • 2018-09-23

Puthja në njëqind dhe mijëra vjet

(ose Adami dhe zoti Klimt !)  Në muzeun Belvedere, në qendër të Vjenës, atje ku piktori i njohur austriak Gustav Klimt kishte ekspozuar në Kustenchau tablonë e tij Puthja në vitin 1908, po atje, një shekull më vonë, me rastin e 100 vjetorit të krijimit të asaj tabloje, Puthja e Klimt-

McMaster: SHBA duhet ti kundërvihet kërcënimit të ri të Rusisë
  • 2018-01-03

McMaster: SHBA duhet ti kundërvihet kërcënimit të ri të Rusisë

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare, HR McMaster pranoi në një intervistë për Zërin e Amerikës se Rusia ndërhyri në zgjedhjet e vitit 2016 në Shtetet e Bashkuara. Ai tha në një intervistë me bashkëpunëtoren e Zërit të Amerikës, Greta van Susteren se Presidenti Donald Trump e ka pran

Migjeni  Urime për 1937-ën!
  • 2017-12-29

Migjeni Urime për 1937-ën!

Shok i dashtun, unë përgjithësisht nuk shkruej urime, as për Krishtlindje as për Bajram, as për ditëlindje as për ndoj feste tjetër. Nuk shkruej, pse urimet qe nato dite tan bota ban, nuk dij a plotësohen një për qind se pothuej të gjitha dalin nga hipokrizia. Bota ketë e din, por një

Një malazeze fiton Onufrin
  • 2017-12-28

Një malazeze fiton Onufrin

Artistja malazeze Jelena TOMASEVIC është fituesja e edicionit të 23-t të ekspozitës ndërkombëtare Onufri – AU FIL DU TEMPS – Kujtesë kolektive, kujtime personale. Juria e perbërë nga tre artiste, Lumturi Blloshmi, Greta Dhaskali Lami dhe Ledia Kostandini, shpalli veprën Mixed

Greta Koçi flet për herë të parë për jetën personale
  • 2017-12-19

Greta Koçi flet për herë të parë për jetën personale

Këngëtarja Greta Koçi ka qenë e ftuar në emisionin Chic të Fjodiora Fjora.Edhe pse merr miliona klikime sa herë publikon një këngë të re është po aq e thjeshtë sa herë që rrëfehet në emisionin Chic. Kjo është një intervistë e veçantë pasi këngëtarja shqiptare, nëse e keni

No Pic available
  • 2017-11-01

Hetimi për Rusinë merr një drejtim dramatik

Hetimi i prokurorit të posaçëm lidhur me mundësinë e bashkëpunimit mes fushatës presidenciale të vitit 2016 të Presidentit Donald Trump dhe Rusisë mori nuanca dramatike dje, me ngritjen e akuzave ndaj dy ish zyrtarëve të fushatës së zotit Trump, Paul Manafort dhe Rick Gates. Prokurori

Kush është më e pasura ndër gratë e politikanëve shqiptarë, lista sipas të ardhurave më të larta
  • 2017-10-31

Kush është më e pasura ndër gratë e politikanëve shqiptarë, lista sipas të ardhurave më të larta

Renditjen e deputetëve sipas të ardhurave më të larta të personave të familjes, kryesisht bashkëshortë apo bashkëjetues, e kryeson zoti Anastas Angjeli, pasi zonja Greta Angjeli ka siguruar gjatë 2016-ës të ardhura vetëm nga punësimi pranë AAEF (Albanian American Enterprise Fu