Rezultate te kerkimit per termin: +Grosjean

Total: 138
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.469Z

Formula 1, Vetel rikthehet me fitore në garën e Gjermanisë

Kampioni në fuqi i botës në Formula 1, Sebastian Vetel, ka triumfuar në Çmimin e madh në Gjermani, duke lënë pas zhgënjimin e garës së fundit, teksa e la në mes. Piloti i Red Bull-it e ka dominuar garën, duke mbajtur pozicion e par&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.399Z

F1 Vettel fiton pole-position

Sebastian Vettel ka fituar pole-position me kohën 1:38:683 dhe do të niset i pari ditën e dielë në Cmimin e Madh të Koresë. Gjermani i Red Bullit ka lënë pas Lewis Hamilton (Mercedes) dhe shokun e tij të skuadrës, Mark Webber. Koha e ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.073Z

Sezoni i ri i Formula 1, nis me supriza

Luis Hamilton me Romain Grosjean Luis Hamilton me McLaren do të niset i pari në garën hapëse të kampionatit të Formual 1. Piloti britanik arriti të shënojë xhiron më të shpejtë në Australian Grand Prix me 1 minutë e 24.922 sekonda duke lënë pas ish-kampionin e botës Button. Në kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.512Z

F1 prezantohet Lotus i Kimi Raikkonen

Finlandezi Kimi Raikkonen dhe francezi Romain Grosjean, dy pilotët titullarë të ekipit Lotus, prezantuan të dielën (nëpërmjet faqes zyrtare të skuderisë) makinën e re E20 me të cilën do të pilotojnë në botërorin e Formul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.027Z

Hamilton triumfon në Kanada

Piloti i McLaren, Lewis Hamilton, ka fituar në garën për çmimin e madh të Kanadasë në Montreal. Humbësit më të mëdhenj të kësaj gare ishin kampioni aktual Sebastian Vettel dhe piloti i Ferrarit, Fernando Alonso, të cilët z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.254Z

Formula 1, Vettel i pandalshëm, Alonso i shtyn festën

Sebastian Vettel nuk di të ndalet, ndërsa fitoi garën e katërt radhazi e të nëntën në këtë sezon në Çmimin e Madh të Japonisë. Megjithatë, ndonëse në Suzuka piloti gjerman kishte shanse për të fituar matematikisht titullin e katërt kampion në karrierë, diçka e tillë duket se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.265Z

SPA, Hamilton me i shpejti ne provat e lira

Lewis Hamilton eshte piloti me i shpejte i sesionit te dyte te provave te lira ne pisten e SPA-se ne Belgjike. Britaniku i Mc Laren ka lene pas Timo Glock me Toyota dhe Ferrarin e Kimi Raikkonen. Koha e katert i takon Mark Webber me Red Bull, ndersa Romain Grosjean i Renault ka regjistru

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama