Rezultate te kerkimit per termin: +Grup

Meta: total 1000 / total_found 60714 / time 0.025 / keyword[0] grup / docs[0] 60714 / hits[0] 76325 /
Çfarë ndodh me trupin dhe mendjen kur vuajmë nga dashuria!
  • 2019-03-02

Çfarë ndodh me trupin dhe mendjen kur vuajmë nga dashuria!

Një trishtim sentimental është një zi e vërtetë që ka rrënjë të thella, madje edhe biologjike Vetëm ata që kanë vuajtur nga dashuria, e dinë sa e fortë është dhimbja në ato momente. Është një vuajtje që përfshin gjithë qenien tonë, në trup dhe shpirt, gjë që na pengon të

Peshqit e mëdhenj po hanë të vegjlit, Spahiu: Oligarkët kontrollojnë vendin!
  • 2019-03-02

Peshqit e mëdhenj po hanë të vegjlit, Spahiu: Oligarkët kontrollojnë vendin!

Deputeti i LSI, Përparim Spahiu duke ju referuar një artikulli të Revistës Monitor për ndryshimin e strukturës së ekonomisë shqiptare me titull: Peshqit e mëdhenj po hanë të vegjlit, ka reaguar në Facebook për fenomenin e përqendrimit të parasë publike në grushtin e një oligarkëve

Tension para El Clasico, tifozët sulmojnë lojtarët e Realit
  • 2019-03-02

Tension para El Clasico, tifozët sulmojnë lojtarët e Realit

Real Madridi do të luajë sot El Clasico e dytë brenda kësaj jave. Nëse të mërkurën, skuadra e Solarit u mund 3-0 në Santiago Bernabeu, në kuadrin e raundit gjysmëfinal të Kupës së Mbretit (prej nga u eliminua), sonte do të jetë tjetër histori. Bëhet fjalë për klasiken e La Liga-s

Policet femra, ndjesë bizneseve pranë Parlamentit për
  • 2019-03-01

Policet femra, ndjesë bizneseve pranë Parlamentit për

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, u ka dërguar letër letër bizneseve në rrugën para Parlamentit, ku u kërkon falje. Drejtor Veliu me anë të kësaj letre iu ka kërkuar ndjesë gjithë bizneseve dhe klientëve të tyre për shqetësimin e krijuar si pasojë e përd

Fshesë në Universitetin Bujqësor, shkarkohen 6 pedagogë për ngacmim seksual
  • 2019-03-01

Fshesë në Universitetin Bujqësor, shkarkohen 6 pedagogë për ngacmim seksual

Studentët e Universitetit Bujqësor të Tiranës kanë marrë zemër nga protesta duke denoncuar tek rektori apo përmes anketave të zhvilluara, abuzimet e pedagogëve, korrupsionin madje edhe ngacmimet seksuale prej tyre. Këtë e konfirmon zyrtarisht rektori i UBT. Ne i kemi marrë në konsider

Pyetjet e Valentina Bonizzinit
  • 2019-03-01

Pyetjet e Valentina Bonizzinit

Si ekzistojmë në ligj? Dhe çfarë tregojmë në fund? Këto janë pyetjet që përmbledhin reflektimin e artistes Valentina Bonizzi në veprat e krijuara dhe të realizuara në Shqipëri midis viteve 2017 dhe 2019. Këto vepra janë prodhuar gjatë një seri ndërhyrjesh artistike përmes dy kund

Bajamet, spërkatësit e arterieve. Ja pse (dhe sa duhen ngrënë)
  • 2019-02-28

Bajamet, spërkatësit e arterieve. Ja pse (dhe sa duhen ngrënë)

Që ky frut i thatë na bën mirë nuk është një lajm i ri, por tani duhet ët dimë se çdo lloj ka avantazhe të veçanta. Sidoqoftë, është e ndaluar të konsumosh doza të mëdha, për shkak se ato janë shumë kalorike. Rekomandohen në fund të vaktit, si një meze e lehtë, në mëngjes,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama