Rezultate te kerkimit per termin: +Grup

Meta: total 1000 / total_found 60714 / time 0.025 / keyword[0] grup / docs[0] 60714 / hits[0] 76325 /
Eskortë dhe snajpera, Kim Jong-un arrin në Vietnam për samitin me Trump (VIDEO)
  • 2019-02-26

Eskortë dhe snajpera, Kim Jong-un arrin në Vietnam për samitin me Trump (VIDEO)

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka mbërritur në Vietnam në prag të një samiti me Presidentin e SHBA-së, Donald Trump. Limuzina e zezë e liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un u pa duke lëvizur në Hanoi, teksa rrugët e Vietnamit do të jenë të mbyllura të enjten nga v

Pranohet kërkesa e Balilit për gjykim të shkurtuar, në 12 mars pretenca
  • 2019-02-25

Pranohet kërkesa e Balilit për gjykim të shkurtuar, në 12 mars pretenca

Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda në kryeqytet ka pranuar këtë të hënë kërkesën e të panderhurit Klement Balili për gjykim të shkurtuar. Ndërkohë, më 12 mars do te lexohet pretenca. Gjykimi i shkurtuar i jep të drejtën Balilit të përfitojë ulje të dënimit, n

Vizita në Danimarkë e Suedi e Kadaresë, ku kërkohej të botohej Gjenerali..
  • 2019-02-25

Vizita në Danimarkë e Suedi e Kadaresë, ku kërkohej të botohej Gjenerali..

Në vitin 1971 shkrimtari Ismail Kadare bashkë me një delegacion kulturaltë kryesuar nga Mistro Treska, udhëtuan drejt Danimarkës dhe Suedisë, ku ndër të tjera, është kërkuar dhe mundësia e botimit të romanit Gjenerali i ushtrisë së vdekur. Sipas dosjes 447, gjendur në Arkivin Qendro

Spahiu nuk pendohet për djegien e mandateve: Rama, njeri arrogant!
  • 2019-02-24

Spahiu nuk pendohet për djegien e mandateve: Rama, njeri arrogant!

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, ka deklaruar se djegia e mandateve është një hap i rëndësishëm i opozitës, për të cilin ai tha se e ka paralajmëruar edhe më parë. I ftuar në Ora News, Spahiu sqaroi se opozita i ka idetë e qartë për hapat që do të ndërmarrë në të ardhmen.

Grabitje Spektakolare  Video ekskluzive sesi sulmojnë skifterët  Top Story
  • 2019-02-21

Grabitje Spektakolare Video ekskluzive sesi sulmojnë skifterët Top Story

Nëpërmjet dëshmive ekskluzive, Top Story risolli edhe njëherë ngjarjen e vjedhjes së floririt të Krrabës. Kjo ngjarje sot e kësaj dite është e pazbardhur pazbardhur dhe plot mister. Të vetmit që janë arrestuar, ishin disa fshatarë të zonës. Në pjesën e dytë, Top Story trajtoi fen

Dorëzohet Rama? Kryeministri: Sjam i rënë nga qielli, di të tërhiqem
  • 2019-02-21

Dorëzohet Rama? Kryeministri: Sjam i rënë nga qielli, di të tërhiqem

Kryeministri Edi Rama në konferencën e tij për mediat ka bërë një rezyme të të gjitha arritjeve të qeverisë së tij, për të kujtuar se ai është një lider që di të tërhiqet kur është në gabim. Unë sjam as i rënë nga qielli dhe as i pagabueshëm dhe i pakritikueshëm. Kam bër

Shqipëria rrezikon përplasje civile, a do pranojnë palët ti ulë Meta në bisedime?
  • 2019-02-20

Shqipëria rrezikon përplasje civile, a do pranojnë palët ti ulë Meta në bisedime?

Vendimi i opozitës për të djegur mandatet, kur na ndajnë 5 muaj nga zgjedhjet lokale të 30 qershorit, ndezur gjakrat në politikën shqiptare dhe ka rritur më tepër presionin e ndërkombëtarëve. Në kushtet aktuale duket shumë e vështirë që të kemi një marrëveshje për zgjidhjen e kr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama