Rezultate te kerkimit per termin: +Grupit +Parlamentar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.733Z

PS, Ruçi zgjidhet kryetar i grupit parlamentar

Gramoz Ruçi është zgjedhur kryetar i grupit parlamentar të PS-së. Kreu i Asamblesë Kombëtare të PS-së, Ruçi ishte kandidati i vetëm për kreun e grupit. Propozimi i kryesisë së PS-së është votuar në mbledhjen e grupit socialist. Në votim morën pjesë 55 deputetë, ndërsa 8 t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.017Z

Majko, pretendent për kreun e grupit parlamentar socialist

Ish-sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste, Pandeli Majko, është emri më i përfolur për të marrë "timonin" e grupit parlamentar. Burimet partiake sqaruan se Majko mund të ketë edhe mbështetjen e kreut në detyrë të Partisë Socialiste, Edi Rama. Nisur edhe nga prononcimet dhe r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.026Z

PD zgjedh drejtuesit e rinj të grupit parlamentar

Berisha emëron Palokën nënkryetar grupi, Halimi sekretar i grupit, Strazimiri zëdhënës Grupi parlamentar i PD-s zgjedh drejtuesit e rinj. Pas kryetarit, struktura e nj prej organeve qendrore t partis n pushtet, tashm ka edhe nnkryetarin, sekretarin dhe zdhnsin e ri. Kryemini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.882Z

Ruçi votohet unanimisht si kryetar i grupit parlamentar

03/03/2010 Deputetët e PS zgjedhin drejtuesit Ligjvënësit socialistë zgjedhin drejtuesin e tyre, duke i besuar sërish drejtimin një prej eksponentëve kryesorë të PS-së, Gramoz Ruçit. Kështu, gjatë ditës së djeshme, lidershipi socialist mblodhi fillimisht kryesinë e PS-së, forum i c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.669Z

Deputetët nanoistë, drejt grupit të ri parlamentar

• Një grup deputetësh socialistë pritet të krijojnë një grup të ri parlamentar.Pesë deputetët e përjashtuar nga Partia Socialiste pas votimit të Bamir Topit si president, por dhe disa deputetë të tjerë, që aktualisht vazhdojnë të qëndrojnë në grupin parlamentar sociali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.647Z

Spaho kreu i grupit parlamentar, Paloka nënkryetar Parlamenti

Edmond Spaho do të jetë kryetari i Grupit Parlamentar të PD. Emri i tij u vendos në mbledhjen e grupit që u zhvillua pasditen e sotme. Edi Paloka do të mbajë detyrën e nënkryetarit të Parlamentit, ndërsa Grida Duma zgjidhet zëdhënëse e grupit parlamentar. Postin e sekretarit të grupit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.352Z

LSI: Vasili ministër Drejtësie, Rama kreu i grupit parlamentar

Sekretarja e Marrëdhënieve me Publikun në LSI  Erisa Xhixho, njoftoi zyrtarisht  propozimin e deputetit Petrit Vasili për të qenë kreu i ri i Ministrisë së Drejtësisë. Xhixho tha se vendin e vasilit si përfaqësues të grupit parlamentar të LSI-së do ta zërë deputeti Luan Rama.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama