Rezultate te kerkimit per termin: +Grupit +Parlamentar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.647Z

Spaho kreu i grupit parlamentar, Paloka nënkryetar Parlamenti

Edmond Spaho do të jetë kryetari i Grupit Parlamentar të PD. Emri i tij u vendos në mbledhjen e grupit që u zhvillua pasditen e sotme. Edi Paloka do të mbajë detyrën e nënkryetarit të Parlamentit, ndërsa Grida Duma zgjidhet zëdhënëse e grupit parlamentar. Postin e sekretarit të grupit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.352Z

LSI: Vasili ministër Drejtësie, Rama kreu i grupit parlamentar

Sekretarja e Marrëdhënieve me Publikun në LSI  Erisa Xhixho, njoftoi zyrtarisht  propozimin e deputetit Petrit Vasili për të qenë kreu i ri i Ministrisë së Drejtësisë. Xhixho tha se vendin e vasilit si përfaqësues të grupit parlamentar të LSI-së do ta zërë deputeti Luan Rama.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.568Z

PD zgjedh te henen kreun e grupit parlamentar

Partia Demokratike do të mbledhë paraditen e së hënës, në orën 11.00, grupin e ri parlamentar, të dalë nga zgjedhjet e 23 qershorit. Mësohet se deputetët e rinj janë njoftuar zyrtarisht për këtë mbledhje të parë t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.672Z

Basha shpërblen mbështetësit, i zgjedh në krye të grupit parlamentar

Edi Paloka është zgjedhur kryetari provizor i grupit parlamentar të Partisë Demokratike. Një emër surprizë ky që asnjë nuk e kishte parashikuar. Paloka së fundmi pati dalë shpesh herë në mbrojtje të Bashës, duke sulmuar në media çdo figurë të PD që pati kritikuar procesin se si u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.525Z

Ben Blushi rikthehet në mbledhjet e Grupit Parlamentar të PS

Deputetët socialistë u mblodhën nën drejtimin e kreut të grupit parlamentar, Gramoz Ruçi. Ndryshe nga dy mbledhjet e fundit të grupit, këtë herë ishte prezent në të deputeti Ben Blushi, i cili ka shprehur publikisht kritika të ashpra ndaj qeverisë dhe projektit të Rilindjes, me të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.939Z

PS-ja zgjedh neser kreun e Grupit Parlamentar

pKryesia e Partise Socialiste do te percaktoje neser emrin e pasardhesit te Gramoz Rucit Vendimi i strukturave socialiste pritet te percaktoje dhe emrat e nenkryetareve dhe sekretarit te grupit p pMesohet se ne listen e kandidateve perfshihet kreu i zgjedhur ne legjislaturen e kaluar Gramoz Ruci po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.999Z

Gramoz Ruci, rizgjidhet ne krye te grupit parlamentar te PS

Gramoz Ruci do te jete drejtuesi i grupit parlamentar te Partise Socialiste. Kryesia e PS-se miratoi dje ne menyre unanime marrjen e kesaj detyre nga Ruci. Por vete ish-kreu i grupit gjate legjislatures se fundit ka kerkuar qe zgjedhja e tij te behej me votim te fshehte nga te gjithe anetaret e grup

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama