Rezultate te kerkimit per termin: +Guido +Westerwelle

Total: 713
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.970Z

Limaj ngushëllon për vdekjen e Guido Westerwelle

Kryetari i Nismës për Kosovësn, Fatmir Limaj, ka dërguar telegram ngushëllimi pas ndarjes nga jeta të ish-kryediplomatit gjerman, Guido Westerwelle. Telegarmi u është adresuar në emrin e tij dhe të Nismës për Kosovën nëpërmjet Ambasadës gjermane në Kosovë, familjes, miqve, bashkë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.169Z

Guido Westerwelle vizite dyditore ne Izrael

Ministri gjerman i Jashtem Guido Westerwelle u beri thirrje Izraelit dhe palestinezeve te rrisin perpjekjet per zhvillimin me sukses te bisedimeve direkte te paqes ne Lindjen e Mesme. Procesi i paqes nuk lejon asnje pushim tha Westerwelle te dielen 7 nentor ne nje konference te perbashket shtypi t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.762Z

Meta takon homologun e tij, Guido Westerwelle

Gjermania: Kriza politike të zgjidhet me dialog Kriza politike shqiptare duhet të zgjidhet përmes dialogut parlamentar. Ky mesazh i është bërë prezent ministrit të Jashtëm, shqiptar, Ilir Meta, nga homologu i tij gjerman, Guido Westerwelle, në një takim të veçantë dje në Berlin. Zyra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.966Z

Ndërron jetë në moshën 54-vjeçare ish-ministri i Jashtëm gjerman Guido Westerwelle

Ish-ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Westerwelle ka ndërruar jetë në mënyrë. Ai vuante prej disa kohësh nga leucemia dhe nuk ia ka dalë dot të mbijetojë. 54 vjeçari u tërhoq nga politika në vitin 2014. Lajmin e bëri të ditur Alexander Vogel, kreu i zyrës së Fondacionit Wester

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:30.289Z

Në pritje të vizitës së Guido Westerwelle

Ndërsa pritet vizita e Ministrit të Jashtëm gjerman, Guido Westerwelle, në Beograd e Prishtinë ngrihen pyetjet se çfarë do të diskutojë Ministri gjerman me liderat e dy vëndeve. Sipas shtypit serb në tryezën e diskutimeve mes zëvendëskryeministrit të parë të Serbisë, Aleksandër Vu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.391Z

Westerwelle nis turin ballkanik

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Westerwelle ka nisur turin e tij ballkanik me vizitën e parë në Kroaci. Në këtë vend, Westerwelle po takohet me zyrtarë të shtetit kroat, ndërsa më pas shefi i diplomacisë gjermane do niset për Serbi. Guido Westerwelle gjithashtu pritet që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.441Z

Guido Westerwelle për vizitë në Jemen

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guid Westerwelle, shkoi sot për vizitë të papritur në Jemen, në momentin kur është shtuar trysnia ndaj zyrtarëve në Sana për të frenuar militantët e Al Qaidës, për të cilët besohet se qëndrojnë prapa sulmit të pasuksesshëm terrorist kundër një

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama