Rezultate te kerkimit per termin: +Guido +Westerwelle

Total: 713
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.713Z

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë/Guido Westerwelle do vizitojë Shqipërinë shumë shpejt

06-07-2012 / Gazeta 55 Ministri i Jashtëm gjerman Guido Westerwelle po përgatit një vizitë në Shqipëri, që do të realizohet në një të ardhme të afërt. Kështu njoftoi ambasadorja Müller–Holtkemper.Këtë nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.686Z

Westerwelle vuan nga leukemia akute

GJERMANI-Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Guido Westerwelle është sëmurë nga leukemia, njoftuan mediet gjermane. Udhëheqësi i zyrës së Fondacionit të Westerwelles, Alexander Vogel deklaroi për mediat gjermane në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.942Z

Westerwelle viziton piken e Jarinjes

Shefi i diplomacisë gjermane Guido Westerwelle vizitoi pikën kufitare në Jarinje, ndërsa ushtarët amerikanë në bazën e KFOR-it pranë pikës kufitare e rritën nivelin e sigurisë. Vizita e ministrit gjerman është b&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.555Z

Westerwelle falënderon Iranin

Nga Express më 20 shkurt 2011 në ora 17:30 Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Westerwelle, ka udhëtuar për në Iran, pas lirimit të dy gazetarëve gjermanë nga Teherani zyrtar. Westerwelle ka falënderuar homologun, Ali Akbar Salehi, “për angazhimin e tij në përmirësimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.886Z

Martohet Westerwelle

Ministri i Jashtem gjerman Guido Westerwelle 48 dhe biznesmeni gjerman Michael Mronz 43 kane zyrtarizuar lidhjen e tyre para kryebashkiakut te Bonit Jurgen Nymptsch. Ministri i jashtem gjerman Gudio Westerwelle eshte ministri i parte i ketij vendi qe pranoi publikisht se eshte homoseksual duke lid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.388Z

Westerwelle fillon vizitën në Ballkan

Ministri i Jashtëm gjerman Guido Westerwelle fillon sot udhëtimin e tij të parë më të gjatë në vendet e Ballkanit. Stacioni i parë i këtij udhëtimi do të jetë Kroacia, e cila është edhe kandidati kryesor nga vendet e rajonit për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Deri të premt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.085Z

Westerwelle Harta e Ballkanit eshte mbyllur

Prishtine Shefi i diplomacise gjermane Guido Westerwelle deklaroi ne Prishtine se integriteti territorial i Kosoves eshte i padiskutueshem dhe se harta e Ballkanit eshte ravijezuar perfundimisht. Ne nje konference te perbashket per shtyp me Kryeministrin kosovar Hashim Thaci Westerwelle theksoi se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama