Rezultate te kerkimit per termin: +Guido +Westerwelle

Total: 713
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.165Z

Westerwelle: Kosova të njihet nga të gjitha vendet e BE-së

PRISHTINE - “Ne do ta mbështesim Kosovën edhe rrugëtimin e saj drejt Bashkimit Evropian. Gjermania do t’i shfrytëzojë të gjitha mundësitë diplomatike për të bindur 5 shtetet e BE-së që ende nuk e kanë njohur pavarësin&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:30.301Z

Westerwelle: Zbatimi i marrëveshjes parakushti kryesor i Serbisë

Shefi i diplomacisë gjermane, Guido Westerwelle ka arritur sot pasdite në Beograd. Në aeroportin e kryeqytetit serb ai është pritur nga zëvendëskryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Siç raportojnë mediat serbe, Vuçiq do të je

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.381Z

Integrimi, Westerwelle: Plotësoni rekomandimet, duhet punë konkrete

Ministri i Jshtëm, Edmond Panariti ka marrë pjesë sot në darkën e shtruar nga Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Guido Westerwelle, për nder të kryetarëve të delegacioneve pjesëmarrëse në konferencën e Ministrave të Jashtëm të Evropës Juglindore. Në takimin që pati me homolog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.998Z

Westerwelle: Gjermania lobon për njohjen e Kosovës

Diplomacia gjermane do të angazhohet fuqishëm në përkrahjen e diplomacisë kosovare në përpjekjet për të shtuar numrin e njohjeve të shtetit të Kosovës dhe anëtarësimin në organizatat e ndryshme ndërkombëtare. K&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.373Z

Ministri i Jashtem gjerman Westerwelle angazhohet ne Pakistan per bashkepunim me Afganistanin

Pa Pakistanin nuk mund te arrihet paqja ne Afganistan Fakti qe shefi i diplomacise gjermane Guido Westerwelle takoi te premten 18.11. ne Islamabad fillimisht shefin e ushtrise Ashqaf Kayani kishte te bente thjesht me kalendarin e takimeve prapeseprape ne menyre indirekte do te thote shume. Kund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.144Z

Westerwelle: Statusi dhe kufijtë, çështje e mbyllur

PRISHTINE- Kosova ka bërë përparim të sigurt. Kështu ka vlerësuar ministri i jashtëm gjerman Guido Westerwelle në debatin e fundit në Bundestagun gjerman kushtuar Kosovës.  Debati u mbajt në fundjavë, ndërsa Westerwelle ka kërkuar nga deputetët gjermanë zgjatjen e mandatit për usht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.159Z

Westerwelle Plotesoni kriteret beni zgjedhje te ndershme

Ministri i Jashtëm gjerman, Guido Westerwelle deklaroi në Tiranë se Shqipëria duhet të plotësoje kriteret për të ecur përpara në rrugën drejt integrimit, duke theksuar se thelbësore mbeten demokracia dhe sundimi i ligjit, pavarës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama