Rezultate te kerkimit per termin: +Guido +Westerwelle

Total: 713
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.391Z

Westerwelle nis turin ballkanik

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Westerwelle ka nisur turin e tij ballkanik me vizitën e parë në Kroaci. Në këtë vend, Westerwelle po takohet me zyrtarë të shtetit kroat, ndërsa më pas shefi i diplomacisë gjermane do niset për Serbi. Guido Westerwelle gjithashtu pritet që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.441Z

Guido Westerwelle për vizitë në Jemen

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guid Westerwelle, shkoi sot për vizitë të papritur në Jemen, në momentin kur është shtuar trysnia ndaj zyrtarëve në Sana për të frenuar militantët e Al Qaidës, për të cilët besohet se qëndrojnë prapa sulmit të pasuksesshëm terrorist kundër një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.133Z

Hapet libri i ngushëllimeve për Westerwelle

Me rastin e ndarjes nga jeta të ish-minsitrit të Punëve të Jashtme Guido Westerwelle hapet libri i ngushëllimeve në Ambasadën Gjermane. Më 18 mars 2016, në moshën 54 vjeçare në Hamburg, është ndarë nga jeta ish- minsitri i Punëve të Jashtme Guido Westerwelle. Westerwelle u lind në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.238Z

Ministri i Jashtem gjerman Guido Westerwelle flet ne Keshillin e Evropes

Nuk e kemi harruar mbeshtetjen e qytetareve evropiane Bildunterschrift Groszligansicht des Bildes mit der Bildunterschrift Ndertesa e Keshillit te Evropes20 vjet bashkim gjerman. 60 vjet anetarsim gjerman ne Keshillin e Evropes - keto ishin per ministrin e Jashtem gjerman Guido Westerwelle dy arsy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.158Z

Riker dhe Westerwelle vizite ne Tiranen zyrtare

Zyrtarët e lartë të politikës së jashtme të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe të Gjermanisë, pritën pasditen e sotme në Tiranë. Krerët e shtetit shqiptar do të zhvillojnë takime me Sekretarin e Shtetit për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.713Z

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë/Guido Westerwelle do vizitojë Shqipërinë shumë shpejt

06-07-2012 / Gazeta 55 Ministri i Jashtëm gjerman Guido Westerwelle po përgatit një vizitë në Shqipëri, që do të realizohet në një të ardhme të afërt. Kështu njoftoi ambasadorja Müller–Holtkemper.Këtë nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.686Z

Westerwelle vuan nga leukemia akute

GJERMANI-Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Guido Westerwelle është sëmurë nga leukemia, njoftuan mediet gjermane. Udhëheqësi i zyrës së Fondacionit të Westerwelles, Alexander Vogel deklaroi për mediat gjermane në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama