Rezultate te kerkimit per termin: +Gylenin

Total: 59
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.426Z

Gazetarët turq dalin sot para gjyqit, akuzohen për bashkëpunim me Gylenin

Punonjësit e gazetës opozitare turke Cumhuriyet do të gjykohen, pasi akuzohen nga shteti për mbështetje të organizatës terroriste. 17 prej tyre do të dalin sot në gjyq, pas disa muajve që kanë kaluar në paraburgim. Nëse shpallen fajtorë ata rrezikojnë 43 vite burg në total. Ata akuz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.028Z

Erdogan-SHBA: Ne sillni Gylenin, tu japim pastorin

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajjip Erdogan sugjeroi të enjten se Turqia mund të lirojë pastorin amerikan të burgosur, nëse Shtetet e Bashkuara do të ekstradojnë klerikun mysliman që jeton në Pensilvani, Fethullah Gylen,  të cilin Ankaraja zyrtare e akuzon për organizimin e tentativ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.289Z

Erdogan, ultimatum SHBA-ve: Duhet të zgjidhni, ne ose Gylenin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet të zgjedhin mes Turqisë dhe Gylenit. Ultimatumi vjen nga presidenti turk Recep Tayyip Erdogan pas kërkesës së Ankarasë mbi ekstradimin e ish-imamit, i akuzuar se ka organizuar grushtin e dështuar të shtetit të 15 korrikut. Herët a vonë SGBA-të duhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.568Z

"Përse e studiojmë dhe e besojmë Fethullah Gylenin"*

Librat e Gylenit dhe për Gylenin, që Shtëpia Botuese “Prizmi” ka përkthyer dhe botuar këto vitet e fundit janë ngjarje në jetën tonë kulturore, intelektuale dhe shpirtërore, ndihmesë dhe pasurim i asaj biblioteke shumë të munguar, për gati gjysmë shekulli, ku përveç disa broshur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.150Z

Ish-zëdhënësi i Pentagonit: SHBA-të duhet t’ia dorëzojnë Turqisë Gylenin

Ish zëdhënësi i ministrisë së Mbrojtjes së SHBA-ve, Jeffrey D. Gordon, thotë se autoritetet e këtij vendi duhet që urgjentisht t'ia dorëzojnë Turqisë Fetullah Gylenin në mënyrë që rasti i tij të procedohet në A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.103Z

Erdogan i kërkon Obamës arrestimin dhe ekstradimin e Gylenit

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan i kërkoi Presidentit amerikan, Barak Obama që të arrestojë dhe ekstradojë drejt Turqisë klerikun e njohur mysliman Fetullah Gylen. Kreu i Shtetit turk e akuzon Gylenin se qëndron pas grushtit të shtetit të zhvilluar mbrëmjen e së premtes, 15 korrik në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.105Z

Manifestimet në Turqi, Erdogan:  SHBA të ekstradojë Fetullah Gulen

Në Turqi kanë nisur manifestimet pas dështimit të grushtit të shtetit. I pranishëm në festime ishte dhe presidenti Erdogan. Ky i fundit i kërkoi Presidentit amerikan, Barak Obama që të ekstradojë drejt Turqisë klerikun e njohur mysliman Fetullah Gylen. Erdogan e akuzon Gylenin se qëndro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama