Rezultate te kerkimit per termin: +Gylenin

Total: 59
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.028Z

Erdogan-SHBA: Ne sillni Gylenin, tu japim pastorin

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajjip Erdogan sugjeroi të enjten se Turqia mund të lirojë pastorin amerikan të burgosur, nëse Shtetet e Bashkuara do të ekstradojnë klerikun mysliman që jeton në Pensilvani, Fethullah Gylen,  të cilin Ankaraja zyrtare e akuzon për organizimin e tentativ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.289Z

Erdogan, ultimatum SHBA-ve: Duhet të zgjidhni, ne ose Gylenin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet të zgjedhin mes Turqisë dhe Gylenit. Ultimatumi vjen nga presidenti turk Recep Tayyip Erdogan pas kërkesës së Ankarasë mbi ekstradimin e ish-imamit, i akuzuar se ka organizuar grushtin e dështuar të shtetit të 15 korrikut. Herët a vonë SGBA-të duhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.568Z

"Përse e studiojmë dhe e besojmë Fethullah Gylenin"*

Librat e Gylenit dhe për Gylenin, që Shtëpia Botuese “Prizmi” ka përkthyer dhe botuar këto vitet e fundit janë ngjarje në jetën tonë kulturore, intelektuale dhe shpirtërore, ndihmesë dhe pasurim i asaj biblioteke shumë të munguar, për gati gjysmë shekulli, ku përveç disa broshur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.150Z

Ish-zëdhënësi i Pentagonit: SHBA-të duhet t’ia dorëzojnë Turqisë Gylenin

Ish zëdhënësi i ministrisë së Mbrojtjes së SHBA-ve, Jeffrey D. Gordon, thotë se autoritetet e këtij vendi duhet që urgjentisht t'ia dorëzojnë Turqisë Fetullah Gylenin në mënyrë që rasti i tij të procedohet në A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.103Z

Erdogan i kërkon Obamës arrestimin dhe ekstradimin e Gylenit

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan i kërkoi Presidentit amerikan, Barak Obama që të arrestojë dhe ekstradojë drejt Turqisë klerikun e njohur mysliman Fetullah Gylen. Kreu i Shtetit turk e akuzon Gylenin se qëndron pas grushtit të shtetit të zhvilluar mbrëmjen e së premtes, 15 korrik në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.105Z

Manifestimet në Turqi, Erdogan:  SHBA të ekstradojë Fetullah Gulen

Në Turqi kanë nisur manifestimet pas dështimit të grushtit të shtetit. I pranishëm në festime ishte dhe presidenti Erdogan. Ky i fundit i kërkoi Presidentit amerikan, Barak Obama që të ekstradojë drejt Turqisë klerikun e njohur mysliman Fetullah Gylen. Erdogan e akuzon Gylenin se qëndro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.391Z

Turqia kërkon zyrtarisht nga Uashingtoni arrestimin e Gylenit

Ministria e Drejtësisë e Republikës së Turqisë i ka dërguar Shteteve të Bashkuara të Amerikës  kërkesën për arrestimin e liderit të organizatës terroriste gyleniste, Fetullah Gylen. Në shkresën e kërkesës së Ministrisë turke të Drejtësisë ndaj Amerikës për Gylenin që banon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama