Rezultate te kerkimit per termin: +Gzuar

Total: 90
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.741Z

Roma humb kreun e renditjes

Kur t gjith mendonin se e kishte Scudetto t sigurt Roma mposhtet n n fushn e saj. 24 jav mundime t hedhura posht kur titulli ishte vetm nj hap larg. Inter ka rrimarr kreun e renditjes dhe ajo q ishte e thjesht pr ekipin e drejtuar nga Ranieri, bhet e vshtir. Roma u mund 2 – 1 nga Sampdoria n O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Nderi i Kombit pr Avni Muln

President i Republiks, Bamir Topi, dekoroi dje (e mart), n mbrmje, kngtarin dhe kompozitorin e shquar, Avni Mula, me Urdhrin "Nderi i Kombit", n 80-vjetorin e lindjes. Zyra e shtypit pran Presidencs bri t ditur se titulli i lart, i akorduar me motivacionin "Pr kontribut t shquar n intepretim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.819Z

Topalli në Shkodër, uron besimtarët për ditën e Krishtlindjeve

Kryetarja e Kuvendit t Shqipris, Jozefina Topalli s bashku me Kryeministrin e Shqipris, Sali Berisha bri sot nj vizit urimi n Katedralen e Shkodrs dhe n Kishn ortodokse t ktij qyteti. Duke uruar t gjith shqiptart, pr kt dit t shpress dhe optimizmit, Kryetarja e Kuvendit tha se: “Krishtlindjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.874Z

Mua uron festn e Fitr Bajramit

Kryetari i Komunitetit Musliman shqiptar haxhi Selim Mua ka uruar t gjith besimtart mysliman shqiptar brenda dhe jasht Shqipris, festn e Fitr Bajramit. N mesazhin e urimit, Mua uron q kjo fest t sjell me ndihmn e Zotit gzim dhe harmoni. Profeti Muhamed (paqja dhe bekimi i Zotit qofshin mbi t) na

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.532Z

Vritet nj narko-bos n Meksik

Forcat meksikane t siguris kan vrar bosin e drogs, Beltran Leyvan, njrin prej trafikuesve m t krkuar n Meksik dhe SHBA, fitore kjo e presidentit meksikan, Felipe Calderon, n luftn e tij kundr trafikuesve t drogs. Leyva, shef i nj karteli t fuqishm, i cili konsiderohej edhe si shef i shefave, sht vr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.869Z

Berisha, bisedë me fëmijët për letërsinë, dhuron edhe disa libra

Nj takim pr t shkmbyer pasionin e madh pr letrsin, autort e mdhenj shqiptar e t huaj. N zyrn e Kshillit t Ministrave, Kryeministri Sali Berisha ka pritur dhe ka uruar fmijt e 9-vjeares t Institutit “Wilson” pr festn e 1 Qershorit. Kryeministri Berisha u uroi mirseardh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.769Z

Gjatë verës, shqiptarët pa viza në Kroaci

Kryeministri Berisha priti sot n nj takim ambasadorin e Kroacis n Shqipri, zotin z. Darko Javorski. Gjat ktij takimi, Ambasadori kroat i bri me dije kryeministrit Berisha vendimin e qeveris kroate, pr t hequr vizat, pr qytetart shqiptar, pr periudhn 1 korrik-31 tetor 2010, si nj shprehje marrdhnieve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama