Rezultate te kerkimit per termin: +Habilaj

Total: 364
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.204Z

Dosja Habilaj shkon në gjykatë, letër porosi të reja për Tahirin

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka mbyllur hetimet duke dërguar në gjykatë të pandehurit e dosjes Habilaj. Ata janë Mojsi Habilaj, Florjan Habilaj, Armando Koçerri, Nezar Seiti, Sabaudin Cela, Tigrens Mezuaraj, Fatmir Minaj, Maridjan Sulaj dhe Armando Sulaj. Të pandehurit akuzohen për trafik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.625Z

Kush është Fatmir Minaj, shqiptari që u çlirua nga çdo akuzë e grupit Habilaj?!

Gjatë mbrëmjes së djeshme eskluzivisht për Ora News, Maurizio Katalano, avokati italian i tre shtetasve shqiptarë të arrestuar në kuadër të operacionit “Rosa de venti”, ka deklaruar se Gjykata e Ankinimit të Katanias ka pranuar kërkesën e tij për anullimin e vendimit të arr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.616Z

Prokuroria ultimatum Ministrisë, përkthim dosjes Habilaj deri të premten

Prokuroria e Krimeve të Rënda i ka lënë afat Ministrisë së Drejtësisë deri këtë të premte për të mbyllur përkthimin e dosjes Habilaj dhe për ta dorëzuar në funksion të hetimeve të nisura. 1800 fletët e fashikullit hetimor të një grupi kriminal që ishte përfshirë në trafik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.621Z

Vendimi: Moisi Habilaj dhe bashkëpunëtorët mbeten në qeli

Gjykata e Katanias refuzoi rekursin e avokatit të Moisi Habilajt duke vendosur mbajtjen e tij në burg deri në përfundim të hetimeve. Në qeli janë lënë edhe pesë persona të tjerë të akuzuar si pjesë e rrjetit të drogës ndërsa ditët e fundit, në Katania kanë qëndruar prokurorët s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.589Z

Habilaj, Prokuroria e Katanias po heton persona të paidentifikuar

Prokuroria e Catanias ka mbyllur hetimet paraprake për të dyshuarit si pjesëtarë të bandës së Moisi Habilajt. Katër persona, mes tyre ai që njihet si financuesi i bandës, Nezar Seitaj, po procedohen të veçuar. Ndërkohë hetimet paraprake po vazhdojnë për persona të paidentifikuar. Ç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.623Z

Dosja Habilaj, lirohet një nga anëtarët e grupit kriminal

Lirohet Fatmir Minaj, një prej katër shqiptarëve të arrestuar si pjesë e bandës së Habilajve.Gjykata për Liri e Catania-s anuloi sot urdhër-arrestin per 55 vjeçarin. Maurizio Katalano, avokati i tre shtetasve shqiptarë të arrestuar si anëtarë të bandës italo-shqiptare të trafikut t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.587Z

Habilaj, procesi vazhdon. Prokuroria e Catanias po heton persona të paidentifikuar

Prokuroria e Catanias ka mbyllur hetimet paraprake për të dyshuarit si pjesëtarë të bandës së Moisi Habilajt. Katër persona, mes tyre ai që njihet si financuesi i bandës, Nezar Seitaj, po procedohen të veçuar. Ndërkohë hetimet paraprake po vazhdojnë për persona të paidentifikuar. Ç

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama