Rezultate te kerkimit per termin: +Habilaj

Total: 364
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.625Z

Kush është Fatmir Minaj, shqiptari që u çlirua nga çdo akuzë e grupit Habilaj?!

Gjatë mbrëmjes së djeshme eskluzivisht për Ora News, Maurizio Katalano, avokati italian i tre shtetasve shqiptarë të arrestuar në kuadër të operacionit “Rosa de venti”, ka deklaruar se Gjykata e Ankinimit të Katanias ka pranuar kërkesën e tij për anullimin e vendimit të arr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.616Z

Prokuroria ultimatum Ministrisë, përkthim dosjes Habilaj deri të premten

Prokuroria e Krimeve të Rënda i ka lënë afat Ministrisë së Drejtësisë deri këtë të premte për të mbyllur përkthimin e dosjes Habilaj dhe për ta dorëzuar në funksion të hetimeve të nisura. 1800 fletët e fashikullit hetimor të një grupi kriminal që ishte përfshirë në trafik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.621Z

Vendimi: Moisi Habilaj dhe bashkëpunëtorët mbeten në qeli

Gjykata e Katanias refuzoi rekursin e avokatit të Moisi Habilajt duke vendosur mbajtjen e tij në burg deri në përfundim të hetimeve. Në qeli janë lënë edhe pesë persona të tjerë të akuzuar si pjesë e rrjetit të drogës ndërsa ditët e fundit, në Katania kanë qëndruar prokurorët s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.589Z

Habilaj, Prokuroria e Katanias po heton persona të paidentifikuar

Prokuroria e Catanias ka mbyllur hetimet paraprake për të dyshuarit si pjesëtarë të bandës së Moisi Habilajt. Katër persona, mes tyre ai që njihet si financuesi i bandës, Nezar Seitaj, po procedohen të veçuar. Ndërkohë hetimet paraprake po vazhdojnë për persona të paidentifikuar. Ç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.623Z

Dosja Habilaj, lirohet një nga anëtarët e grupit kriminal

Lirohet Fatmir Minaj, një prej katër shqiptarëve të arrestuar si pjesë e bandës së Habilajve.Gjykata për Liri e Catania-s anuloi sot urdhër-arrestin per 55 vjeçarin. Maurizio Katalano, avokati i tre shtetasve shqiptarë të arrestuar si anëtarë të bandës italo-shqiptare të trafikut t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.587Z

Habilaj, procesi vazhdon. Prokuroria e Catanias po heton persona të paidentifikuar

Prokuroria e Catanias ka mbyllur hetimet paraprake për të dyshuarit si pjesëtarë të bandës së Moisi Habilajt. Katër persona, mes tyre ai që njihet si financuesi i bandës, Nezar Seitaj, po procedohen të veçuar. Ndërkohë hetimet paraprake po vazhdojnë për persona të paidentifikuar. Ç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.901Z

PD dorëzon provën e re që implikon Tahirin me dosjen Habilaj

Partia Demokratike, përmes deputetit Enkelejd Alibeaj ka depozituar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda provën që sipas kësaj force ajo fakton bashkëpunimin mes Saimir Tahirit dhe bandës së Habilajve. Bëhet fjalë për policën e sigurimit të makinës tip Audi e cila figuron me dy emra p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama