Rezultate te kerkimit per termin: +Habilaj

Total: 364
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.621Z

Vendimi: Moisi Habilaj dhe bashkëpunëtorët mbeten në qeli

Gjykata e Katanias refuzoi rekursin e avokatit të Moisi Habilajt duke vendosur mbajtjen e tij në burg deri në përfundim të hetimeve. Në qeli janë lënë edhe pesë persona të tjerë të akuzuar si pjesë e rrjetit të drogës ndërsa ditët e fundit, në Katania kanë qëndruar prokurorët s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.589Z

Habilaj, Prokuroria e Katanias po heton persona të paidentifikuar

Prokuroria e Catanias ka mbyllur hetimet paraprake për të dyshuarit si pjesëtarë të bandës së Moisi Habilajt. Katër persona, mes tyre ai që njihet si financuesi i bandës, Nezar Seitaj, po procedohen të veçuar. Ndërkohë hetimet paraprake po vazhdojnë për persona të paidentifikuar. Ç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.623Z

Dosja Habilaj, lirohet një nga anëtarët e grupit kriminal

Lirohet Fatmir Minaj, një prej katër shqiptarëve të arrestuar si pjesë e bandës së Habilajve.Gjykata për Liri e Catania-s anuloi sot urdhër-arrestin per 55 vjeçarin. Maurizio Katalano, avokati i tre shtetasve shqiptarë të arrestuar si anëtarë të bandës italo-shqiptare të trafikut t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.587Z

Habilaj, procesi vazhdon. Prokuroria e Catanias po heton persona të paidentifikuar

Prokuroria e Catanias ka mbyllur hetimet paraprake për të dyshuarit si pjesëtarë të bandës së Moisi Habilajt. Katër persona, mes tyre ai që njihet si financuesi i bandës, Nezar Seitaj, po procedohen të veçuar. Ndërkohë hetimet paraprake po vazhdojnë për persona të paidentifikuar. Ç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.901Z

PD dorëzon provën e re që implikon Tahirin me dosjen Habilaj

Partia Demokratike, përmes deputetit Enkelejd Alibeaj ka depozituar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda provën që sipas kësaj force ajo fakton bashkëpunimin mes Saimir Tahirit dhe bandës së Habilajve. Bëhet fjalë për policën e sigurimit të makinës tip Audi e cila figuron me dy emra p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.096Z

Prokuroria, letërporosi në Greqi për dosjen Habilaj-Tahiri 

Pas Italisë Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon ndihmën edhe të një fqinji tjetër për dosjen Habilaj-Tahiri. Burime të sigurta pohuan se prokuroria i ka përcjellë një letërporosi autoriteteve greke për çështjen më të bujshme që pas tetorit 2017. Por ndërkohë burime të Top Cha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.610Z

Moisi Habilaj në gjyq, avokati: Emri i Tahirit nuk del në dosje

Mëngjesin e së martës, Gjykata e Rivlerësimit e Katanias mori në shqyrtim ankimimet e bëra nga 6 prej 7 të arrestuarve të të ashtuquajturit Grupi Habilaj, mbi të cilët rëndon akuza e trafikut ndërkombëtar të drogës. Ata u arrestuan në aksionin e quajtur Venti Dei Rosi. I vetmi nga t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama