Rezultate te kerkimit per termin: +Habilaj

Total: 364
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.554Z

Itali, seanca ndaj grupit të Habilajve, Avokatët kërkojnë arrest shtëpie

Është zhvilluar sot në selinë e Gjykatës së Katanias në rajonin e Siçilisë, seanca e parë gjyqësore ndaj anëtarëve të arrestuar të bandës italo-shqiptare e drejtuar nga 39 vjeçari shqiptar Moisi Habilaj. Seanca zgjati rreth dy orë e u zhvillua me dyer të mbyllura. Ishin të pranis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.148Z

Vritet në mes të Vlorës gruaja 50 vjeçe

Një grua 50 vjeçe është vrarë me gjakftohtësi dje në mes të Vlorës nga ish i dashuri i saj. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mesditën e djeshme, në lagjen "28 Nëntori", që ndodhet në qendër të qytetit të Vlorës. Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë të ditur se viktima, Stoli Sheraj, 50

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.342Z

Një tjetër shuplakë për Tahirin, edhe 3 muaj të tjera

Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të zgjasë edhe me tre muaj afatet e hetimit për ish-ministrin Saimir Tahiri. Shkak për zgjatjen e hetimeve, sipas gazetës “Panorama”, është bërë letër-porosia që autoritetet shqiptare i kanë dërguar Malit të Zi dhe Katanias. Përgjigjj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.673Z

Gjykata e Katanias hedh poshtë kërkesën e rekursit të Moisi Habilajt

Gjykata e Ankinimit të Katanias hedh poshtë kërkesën e rekursit të vendimit të arrestit me burg për Moisi Habilaj.   Pas ekzaminimit të akteve, trupi gjykues konfirmon masën e arrestit me burg për Moisi Habilaj duke i ngarkuar dhe shpenzimet administrative të procesit të rekursit. T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.960Z

Londra dënon vlonjatin, u bë polic me dokumente të Kosovës

18 muaj burg në mungesë është dënimi nga Gjykata në Lodër, për vlonjatin Elidon Habilaj, i cili mashtroi duke kërkuar azil politik si kosovar, madje punoi edhe në një prej strukturave me të kualifikuara në fushën e sigurisë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.169Z

Aksident tragjik në Fier-Vlorë, vdes një 18-vjeçar dhe dy fëmijë

Në orët e vona të ditës së djeshme për shkak të një aksidenti rrugor tragjik një 18-vjeçar dhe dy fëmijë kanë humbur jetën. Aksidenti ndodhi në Fier. Burime zyrtare nga Drejtoria e Policisë së këtij qarku informojnë se ngjarja ndodhi në aksin rrugor Fier-Vlorë, në vendin e quaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.167Z

Fier, përplasen dy mjete, vdes i riu dhe dy fëmijë 8 dhe 12-vjec

FIER- Një 18-vjeçar si dhe dy fëmijë kanë humbur jetën në një aksident të rëndë automobilistik në Fier. Burime zyrtare nga Drejtoria e Policisë së këtij qarku bënë me dije, se ngjarja ndodhi rreth orës 22:15 në rrugën nacionale Fier-Vlorë, në vendin e quajtur "Rrepe" (në dalje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama