Rezultate te kerkimit per termin: +Habilaj

Total: 364
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.342Z

Një tjetër shuplakë për Tahirin, edhe 3 muaj të tjera

Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të zgjasë edhe me tre muaj afatet e hetimit për ish-ministrin Saimir Tahiri. Shkak për zgjatjen e hetimeve, sipas gazetës “Panorama”, është bërë letër-porosia që autoritetet shqiptare i kanë dërguar Malit të Zi dhe Katanias. Përgjigjj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.673Z

Gjykata e Katanias hedh poshtë kërkesën e rekursit të Moisi Habilajt

Gjykata e Ankinimit të Katanias hedh poshtë kërkesën e rekursit të vendimit të arrestit me burg për Moisi Habilaj.   Pas ekzaminimit të akteve, trupi gjykues konfirmon masën e arrestit me burg për Moisi Habilaj duke i ngarkuar dhe shpenzimet administrative të procesit të rekursit. T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.960Z

Londra dënon vlonjatin, u bë polic me dokumente të Kosovës

18 muaj burg në mungesë është dënimi nga Gjykata në Lodër, për vlonjatin Elidon Habilaj, i cili mashtroi duke kërkuar azil politik si kosovar, madje punoi edhe në një prej strukturave me të kualifikuara në fushën e sigurisë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.169Z

Aksident tragjik në Fier-Vlorë, vdes një 18-vjeçar dhe dy fëmijë

Në orët e vona të ditës së djeshme për shkak të një aksidenti rrugor tragjik një 18-vjeçar dhe dy fëmijë kanë humbur jetën. Aksidenti ndodhi në Fier. Burime zyrtare nga Drejtoria e Policisë së këtij qarku informojnë se ngjarja ndodhi në aksin rrugor Fier-Vlorë, në vendin e quaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.167Z

Fier, përplasen dy mjete, vdes i riu dhe dy fëmijë 8 dhe 12-vjec

FIER- Një 18-vjeçar si dhe dy fëmijë kanë humbur jetën në një aksident të rëndë automobilistik në Fier. Burime zyrtare nga Drejtoria e Policisë së këtij qarku bënë me dije, se ngjarja ndodhi rreth orës 22:15 në rrugën nacionale Fier-Vlorë, në vendin e quajtur "Rrepe" (në dalje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.611Z

Në shtëpinë e Habilajve, flet nëna: Djemtë janë të pafajshëm. Tahirin nuk e njoh

Moisi, Lolo dhe Artan Habilaj janë emrat që krijuan një ciklon politik, më i madhi i viteve të fundit në Shqipëri. Prokuroria e Krimeve të Rënda po kërkon lidhjen e aktivitetit kriminal të tre banorëve të fshatit Babicë me ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Moisiu u arrestua n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.349Z

Në mbledhjen e sotme, Këshilli i Ministrave miratoi vendimin "Për lirim dhe emërim në detyrë", përmes të cilit z.Shpëtim Gjika lirohet nga detyra e prefektit të qarkut të Vlorës dhe nÃ

Në mbledhjen e sotme, Këshilli i Ministrave miratoi vendimin "Për lirim dhe emërim në detyrë", përmes të cilit z.Shpëtim Gjika lirohet nga detyra e prefektit të qarkut të Vlorës dhe në këtë detyrë emërohet z.Bashkim Habilaj. Z.Shpëtim Gjika, deri tani Prefekt i qarkut Vlorë, li

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama