Rezultate te kerkimit per termin: +Habilaj

Total: 364
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.623Z

Dosja Habilaj, lirohet një nga anëtarët e grupit kriminal

Lirohet Fatmir Minaj, një prej katër shqiptarëve të arrestuar si pjesë e bandës së Habilajve.Gjykata për Liri e Catania-s anuloi sot urdhër-arrestin per 55 vjeçarin. Maurizio Katalano, avokati i tre shtetasve shqiptarë të arrestuar si anëtarë të bandës italo-shqiptare të trafikut t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.587Z

Habilaj, procesi vazhdon. Prokuroria e Catanias po heton persona të paidentifikuar

Prokuroria e Catanias ka mbyllur hetimet paraprake për të dyshuarit si pjesëtarë të bandës së Moisi Habilajt. Katër persona, mes tyre ai që njihet si financuesi i bandës, Nezar Seitaj, po procedohen të veçuar. Ndërkohë hetimet paraprake po vazhdojnë për persona të paidentifikuar. Ç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.901Z

PD dorëzon provën e re që implikon Tahirin me dosjen Habilaj

Partia Demokratike, përmes deputetit Enkelejd Alibeaj ka depozituar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda provën që sipas kësaj force ajo fakton bashkëpunimin mes Saimir Tahirit dhe bandës së Habilajve. Bëhet fjalë për policën e sigurimit të makinës tip Audi e cila figuron me dy emra p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.096Z

Prokuroria, letërporosi në Greqi për dosjen Habilaj-Tahiri 

Pas Italisë Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon ndihmën edhe të një fqinji tjetër për dosjen Habilaj-Tahiri. Burime të sigurta pohuan se prokuroria i ka përcjellë një letërporosi autoriteteve greke për çështjen më të bujshme që pas tetorit 2017. Por ndërkohë burime të Top Cha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.610Z

Moisi Habilaj në gjyq, avokati: Emri i Tahirit nuk del në dosje

Mëngjesin e së martës, Gjykata e Rivlerësimit e Katanias mori në shqyrtim ankimimet e bëra nga 6 prej 7 të arrestuarve të të ashtuquajturit Grupi Habilaj, mbi të cilët rëndon akuza e trafikut ndërkombëtar të drogës. Ata u arrestuan në aksionin e quajtur Venti Dei Rosi. I vetmi nga t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.872Z

Habilaj, 3 urdhër-arreste për ish-drejtues të Policisë në Vlorë

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar arrestimin e tre ish-zyrtarëve të Policisë së Vlorës, në nivel drejtues. Urdhri i arrestit është dhënë pas hetimeve për hashashin dhe trafikun ndërkombëtar të drogës. Mësohet se dy oficerët e policisë për te cilët ka dalë urdhër nda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.928Z

Akuzat e PD, flet Habilaj: Tahiri, kushëri i largët. Makina është e imja

Altin Habilaj, i akuzuari nga Partia Demokratike se si kushëriri i ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ka kryer trafikun e drogës me makinën e këtij të fundit, në një intervistë për "News 24" i ka mohuar akuzat. "Jam biznesmen, jo trafikant",- thotë ai.Foto e publikuar nga PD, ku shihe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama