Rezultate te kerkimit per termin: +Habilaj

Total: 364
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.272Z

Gjykatat i falin "Vefa"-s 420 milionë të kreditorit

 Fatos MahmutajGjykata e Lartë dhe Kushtetuesja "i falin", "Vefa"-s 420 milionë lekë të një qytetari. Konflikti mes tij dhe administratorëve të ish-firmës piramidale ka nisur prej vitesh, pasi të dyja palët pretendojnë se janë debitorë të njëri-tjetrit, ndërs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.509Z

Çështja Tahiri, Hajdarmataj do pyesë Moisi Habilajn në Itali

Një letërporosi ndërkombëtare për tu lejuar marrjen në pyetje të 3 të paraburgosurve. Dita vendimtare do të jetë e mërkura, pikërisht atëherë kur prokurorë nga Krimet e Rënda të Tiranës, me në krye ndoshta Besim Hajdarmatajn, do të zbresin në aeroportin Fontanarossa për tiu dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.980Z

Prokuroria e Katanias kërkon 18 vjet burg për Moisi Habilajn

Prokuroria e Katanias, ka kërkuar 18 vjet burg për Moisi Habilajn, i akuzuar si kreu i një grup trafikant të drogës mes Shqipërisë dhe Italisë. Për Meridian Sulaj, 12 vjet dhe katër muaj u kërkuan, ndërsa për Fatmir Minaj ishte kërkuar lirimi. Nazer Seiti, i konsideruar si arkëtar, rr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.874Z

Krimet e Rënda thërrasin kreun e SHÇBA

Prokuroria për Krimet e Rënda ka thërritur këtë të enjte drejtorin e Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Policinë e Shtetit. Edi Merkaj është kërkuar nga prokurorët pas daljes së urdhër-arresteve për tre ish-zyrtarë të Policisë së Vlorës. Gjatë hetimeve të dos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.994Z

Makina e droges Berisha Deklarata e Tahirit e turpshme

Transmetuar me 18092015 - 1528 PUBLICITET Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka quajtur mashtrim deklaraten e djeshme te ministrit te Brendshem Saimir Tahiri ne lidhje me makinen qe trafikantet perdornin per transport droge dhe q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.425Z

Shpërthen bombula e gazit, plagosen 3 anëtarë të një familje në Vlorë

Viti i ri për një familje në Vlorë nuk do të jetë i gëzuar. Bombola e gazit u ka prishur fundvitin familjes Habilaj e cila ka shpërthyer këtë mëngjes dhe ka lënë tre të plagosur rëndë. Foto ilustruese Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Gjorm të Vlorës. Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.110Z

Habilajt, italiani fundos Moisiun dhe një person me rëndësi në Shqipëri

Pavarësisht se Gjykata e Katanias mbylli hetimet për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri dhe lidhjet e tij me kushërinjtë Habilajt e Vlorës, detaje të reja janë zbuluar nga mediat italiane mbi raportin e tij me bandën që kryente trafikun e drogës drejt Italisë. MeridioNews raporton

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama