Rezultate te kerkimit per termin: +Hag

Total: 2237
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.601Z

Haradinaj kujton gjykimin në Hagë

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka kujtuar vendimin e dytë që kishte marrë Tribunali i Hagës për lirimin e tij nga të gjitha pikat e akuzave që ishin ngritur ndaj tij. Ai ka shkruar se sot bëhen dy vite q&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.951Z

Kryeprokurori i Hagës, Bramerc viziton Beogradin

HAGE-Kryeprokurori i Gjykatës së Hagës, Serzh Bramerc, do të qëndrojë në Beograd më 12 dhe 13 Shtator, ka bërë të ditur këshilltari i tij, Frederik Svinen. Temë e bisedimeve të Bramercit me zyrtarët serbë mësohet t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.718Z

Tribunali i Hagës kërkon nga Serbia ekstradimin e Sheshelit në Hagë

Dhoma e Apelit e Tribunalit të Hagës ka kërkuar nga Qeveria e Serbisë ta arrestojë Vojslav Sheshelin dhe ta ekstradojë atë në Hagë, më 26 maj. Sipas të përditshmes serbe “Politika”, Dhoma e Apelit ka nënvizuar se as shë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.323Z

Muzikë shqipe në Hagë

Në kuadrin e festimeve të 100 vjetorit të Pavarësisë, Ambasada Shqiptare në Hagë ka organizuar një koncert me muzikë klasike në teatrin e mirënjohur të Hagës, Anthon Philipzaal. Në program pati pjesë të autorë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.503Z

Hagë, Ramush Haradinaj, sot për rigjykim

SHBA- Nis sot në Hagë, procesi gjyqësor ndaj ish- kryeministrit të Kosovës dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj dhe bashkëluftëtarëve të tij, Idriz Balaj dhe Lah Brahimaj. Dje u zhvillua seanca paraprake, ndërsa sot do t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.755Z

Mlladic bojkoton Gjykatën e Hagës

BEOGRAD- Avokati i ish komandantit ushtarak serb në Bosnjë, Ratko Mlladic deklaron se ky i fundit pritet të bojkotojë seancën e nesërme gjyqësore në Hagë, ku pritet të deklarojë për krimet e luftës në Bosnje. Lajmi bëhet publ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.443Z

Hagë, Ramush Haradinaj, të enjten për rigjykim

HAGË- Gjykimi i ri ndaj liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj dhe dy ish-luftëtarëve të luftës së UÇK-së, Idriz Balaj dhe Lahi Brahimaj, do të nisë ditën e ejte, më 18 gusht në Gjykatën e Hagës.Agjencia e lajmeve AF

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama