Rezultate te kerkimit per termin: +Hag

Total: 2237
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.323Z

Muzikë shqipe në Hagë

Në kuadrin e festimeve të 100 vjetorit të Pavarësisë, Ambasada Shqiptare në Hagë ka organizuar një koncert me muzikë klasike në teatrin e mirënjohur të Hagës, Anthon Philipzaal. Në program pati pjesë të autorë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.503Z

Hagë, Ramush Haradinaj, sot për rigjykim

SHBA- Nis sot në Hagë, procesi gjyqësor ndaj ish- kryeministrit të Kosovës dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj dhe bashkëluftëtarëve të tij, Idriz Balaj dhe Lah Brahimaj. Dje u zhvillua seanca paraprake, ndërsa sot do t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.755Z

Mlladic bojkoton Gjykatën e Hagës

BEOGRAD- Avokati i ish komandantit ushtarak serb në Bosnjë, Ratko Mlladic deklaron se ky i fundit pritet të bojkotojë seancën e nesërme gjyqësore në Hagë, ku pritet të deklarojë për krimet e luftës në Bosnje. Lajmi bëhet publ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.443Z

Hagë, Ramush Haradinaj, të enjten për rigjykim

HAGË- Gjykimi i ri ndaj liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj dhe dy ish-luftëtarëve të luftës së UÇK-së, Idriz Balaj dhe Lahi Brahimaj, do të nisë ditën e ejte, më 18 gusht në Gjykatën e Hagës.Agjencia e lajmeve AF

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.253Z

Shesheli nuk pranon të kthehet në Hagë

Thirrjet e Tribunalit për Krime Lufte në Hagë, për kthimin e radikalit Vojislav Sheshel, ky i fundit nuk po i'u përgjigjet. Në paraqitjen e hartuar nga anëtarët e ekipit të ekspertëve për mbrojtjen e Sheshelit, Vjerica Rade, Nemanja Sarovi&ccedi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Prballja n Hag

Mbi tridhjet shtete do t paraqesin argumente rreth ligjshmris s pavarsis s Kosovs, n seancn publike dgjimore n Gjykatn e Bots n Hag, q fillon t martn dhe zgjat deri m 11 dhjetor. Dy palt kryesore n proces, Kosova dhe Serbia, kan n dispozicion nga tri or pr t prezantuar argumentet e tyre, n ditn e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.435Z

Presidentja kroate: Vendi i Sheshelit është në Hagë

Presidentja e sapo zgjedhur kroate ka thënë se i vetmi vend ku lideri i radikalëve serbë, Vojislav Sheshel duhet të jetë është në burgun e Hagës. Kolinda Grabar Kitaroviq ka thënë se po të jetë e nevojshme për këtë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama