Rezultate te kerkimit per termin: +Hag

Total: 2237
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.443Z

Hagë, Ramush Haradinaj, të enjten për rigjykim

HAGË- Gjykimi i ri ndaj liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj dhe dy ish-luftëtarëve të luftës së UÇK-së, Idriz Balaj dhe Lahi Brahimaj, do të nisë ditën e ejte, më 18 gusht në Gjykatën e Hagës.Agjencia e lajmeve AF

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.253Z

Shesheli nuk pranon të kthehet në Hagë

Thirrjet e Tribunalit për Krime Lufte në Hagë, për kthimin e radikalit Vojislav Sheshel, ky i fundit nuk po i'u përgjigjet. Në paraqitjen e hartuar nga anëtarët e ekipit të ekspertëve për mbrojtjen e Sheshelit, Vjerica Rade, Nemanja Sarovi&ccedi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Prballja n Hag

Mbi tridhjet shtete do t paraqesin argumente rreth ligjshmris s pavarsis s Kosovs, n seancn publike dgjimore n Gjykatn e Bots n Hag, q fillon t martn dhe zgjat deri m 11 dhjetor. Dy palt kryesore n proces, Kosova dhe Serbia, kan n dispozicion nga tri or pr t prezantuar argumentet e tyre, n ditn e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.435Z

Presidentja kroate: Vendi i Sheshelit është në Hagë

Presidentja e sapo zgjedhur kroate ka thënë se i vetmi vend ku lideri i radikalëve serbë, Vojislav Sheshel duhet të jetë është në burgun e Hagës. Kolinda Grabar Kitaroviq ka thënë se po të jetë e nevojshme për këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.320Z

Rusia kritikon Gjykatën e Hagës

Rusia ka kritikuar Gjyjkatën Ndërkombëtare për Krime Lufte në ish-Jugosllavi. Duke iu adresuar Këshillit të Sigurimit në Kombet e Bashkuara, ambasadori rus, Vitaly Churkin, ka folur për vendimin e Gjykatës së Hagës për të liruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.589Z

Kroacia do ankohet te Gjykata e Hagës

Shteti kroat ka njoftuar se përmes një letre do i ankohet Tribunalit të Hagës për ate se lideri i radikalëve serb, Vojislav Sheshel është duke shkelur kushtet e lirimit të përkohshëm. Lajmi për këtë është dhën&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.799Z

Hagë: Argumentet finale në procesin kundër Karaxhiqit

Në Gjykatën Ndërkombëtare për Krime të Luftës në Hagë sot fillon paraqitja finale lidhur me akuzat për gjenocid kundër ish-liderit të serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiq. Prokurorët e Tribunalit të Hagës kan&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama