Rezultate te kerkimit per termin: +Hajdari

Meta: total 1000 / total_found 4324 / time 0.002 / keyword[0] hajdari / docs[0] 4324 / hits[0] 8921 /
Grupi i fajdexhinjve në Shkodër, publikohen emrat e të ndaluarve
  • 2019-03-14

Grupi i fajdexhinjve në Shkodër, publikohen emrat e të ndaluarve

Policia ka zbardhur emrat e 12 personave të përfshirë në rrjetin e fajdeve në qytetin e Shkodrës. Në kuadër të opoeracionit Maranai të finalizuar sot mësohet të jenë arrestuar shtetasit 1. Byrhan Alija 61 vjeç nga Shkodra, 2. Edi Memcaj 33 vjeç nga Shkodra, 3.Adri Bala 22 vjeç, nga S

Mandatet/ Çështja Hajdari, Grida Duma i hap derën e rikthimit: Të tregojë
  • 2019-03-14

Mandatet/ Çështja Hajdari, Grida Duma i hap derën e rikthimit: Të tregojë

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma ka komentuar vendimin e të bijës së heroit të demokracisë Azem Hajdari, Rudinës për të mos djegur mandatin e deputetes, duke dalë nga linja e Partisë Demokratike. Dum ka argumentuar në A2CNN se vendimi për djegien e mandateve ishte një aksion i mirëfi

RUDINA HAJDARIT I DUHET MBËSHTETJE PËR OPOZITËN E RE
  • 2019-03-14

RUDINA HAJDARIT I DUHET MBËSHTETJE PËR OPOZITËN E RE

Nga Spartak NGJELA Në Kuvendin e Shqipërisë, pas “djegies” së mandateve të deputetit nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike dhe nga grupi parlamentar i LSI-së, këto ditë kanë filluar zëvendësimet e deputetëve zëvendësues. Në fakt kjo ka qenë thirrje e ndërkombëtar

Sdogji mandatin, Veliaj i heq kapelen Rudina Hajdarit: Leksion qytetarie!
  • 2019-03-12

Sdogji mandatin, Veliaj i heq kapelen Rudina Hajdarit: Leksion qytetarie!

Rudina Hajdari, e bija e heroit të demokracisë, Azem Hajdari konfirmoi dje në një intervistë për Zërin e Amerikës vendimin e saj për të mos ju bindur vendimit të Partisë Demokratike për djegien e mandatit të deputetes. Rudina do të jetë në Parlament si përfaqësuese e opozitës së

Sulm me emra ndaj PD, Murrizi mbron Rudinën: Jeni pjellë spiunësh, vodhët si dreqi!
  • 2019-03-12

Sulm me emra ndaj PD, Murrizi mbron Rudinën: Jeni pjellë spiunësh, vodhët si dreqi!

Rudina Hajdari sqaroi ditën e djeshme opinion publik për vendimin e saj lidhur me mosdorëzimin e mandatit të deputetes, duke theksuar se do të mbetet në Parlament dhe se nuk mund të marrë pjesë në një aksion opozitar me LSI, që ka vjedhur vota. Pas deklaratës së vajzës së Azem Hajdar

Opozita e re, 6 kandidatët e rinj marrin sot mandatet nga KQZ
  • 2019-03-11

Opozita e re, 6 kandidatët e rinj marrin sot mandatet nga KQZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet ditën e sotme për tiu dhënë mandatet e deputetëve gjashtë kandidatëve të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Bëhet fjalë për gjashtë kandidatë të cilët kanë dalë kundër vendimit të partive për djegien dhe ref

Bardhi: Rudina Hajdari nuk përfaqëson PD në Parlament
  • 2019-03-11

Bardhi: Rudina Hajdari nuk përfaqëson PD në Parlament

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Rudina Hajdarit për mos-djegien e mandatit. Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi deklaron se Rudina Hajdari nuk është më as anëtare e Këshillit Kombëtar të PDSH. Kaq mjafton, sepse formalisht ajo nuk rezulton e regjistruar si anë