Rezultate te kerkimit per termin: +Hajdari

Meta: total 1000 / total_found 4324 / time 0.002 / keyword[0] hajdari / docs[0] 4324 / hits[0] 8921 /
Mandati, Hajdari denoncon përjashtimin tek ndërkombëtarët
  • 2019-03-01

Mandati, Hajdari denoncon përjashtimin tek ndërkombëtarët

Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari ka vënë në dijeni faktorin ndërkombëtar mbi kërcënimin që ajo pretendon se ka marrë ditën e sotme për përjashtimin e saj nga PD nëse nuk dorëzon mandatin. Përmes një reagimi në “Twitter” vajza e ish-liderit të Lëvizjes S

Aleatët e Bashës dorëzojnë mandatin e deputetit
  • 2019-03-01

Aleatët e Bashës dorëzojnë mandatin e deputetit

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka dhe Nard Ndoka i PDK-së kanë firmosur sot dorëzimin e mandatit të deputetit, duke iu bashkuar kështu vendimit të shumicës së opozitarëve për të djegur mandatin. Nard Ndoka ndodhej në Bruksel dhe me të mbërritur, ashtu siç deklaroi, dor

Ish-deputeti i PD: Në Parlament ka skifterë që vjedhin me firmë!
  • 2019-02-28

Ish-deputeti i PD: Në Parlament ka skifterë që vjedhin me firmë!

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi, cili nuk iu bind vendimit të grupit parlamentar dhe të Këshillit Kombëtar për të dorëzuar mandatin, ka thënë se në Kuvend ka deputetë që vjedhin me firma, duke shtuar se në karrierën e tij nuk ka bërë pjesë tek asnjë lloj skifter

Nuk e ka dorëzuar ende mandatin, Rudina Hajdari thyen heshtjen!
  • 2019-02-25

Nuk e ka dorëzuar ende mandatin, Rudina Hajdari thyen heshtjen!

Deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari ka komentuar vendimin e saj për të mos dorëzuar ende mandatin e deputetes, pavarësisht nga djegia e tij në masë nga thuajse e gjithë opozita. Kur kanë kaluar 3 ditë nga ky vendim i opozitës, Hajdari nuk jep një qëndrim të qartë. Deputetja

No Pic available
  • 2019-02-24

Shuhen dyshimet, Fatmir Mediu djeg mandatin sapo kthehet nga Vjena

Emri i tij çuditërisht ishte në listën me 4 deputetë nga Partia Demokratike, që nuk e dorëzuan mandatin e deputetit. Në media u përfol shumë mungesa e kreut të republikanëve Fatmir Mediu në protestën e 21 shkurtit përballë Parlamentit, përkrah Lulzim Bashës të cilit i ka premtuar

Misteri i djegies së mandateve, Berisha-Basha pa datë, Kryemadhi gabim
  • 2019-02-21

Misteri i djegies së mandateve, Berisha-Basha pa datë, Kryemadhi gabim

Akti ekstrem dhe i paprecedentë i opozitës shqiptare, për të hequr dorë nga mandatet e përfaqësimit në Parlament, është rrethuar me mister dhe hije të forta dyshimi. Menjëherë pas vendimit të Këshillit Kombëtar të PD për djegien e mandateve, deputetët e PD-LSI kanë nisur të fir

Këta janë emrat e deputetëve të opozitës që sfirmosën lënien e mandatit
  • 2019-02-21

Këta janë emrat e deputetëve të opozitës që sfirmosën lënien e mandatit

Pasditen e sotme deputetët e PD firmosën dorëheqjen. Të njëjtën gjë kanë bërë edhe deputetët e LSI-së. Por në radhët e opozitës së bashkuar ka edhe dezertorë. Një prej tyre është deputeti i PD, Myslim Murrizi ka akuzuar klasën qeverisëse aktuale si komuniste dhe që nuk bën gj