Rezultate te kerkimit per termin: +Hajdari

Meta: total 1000 / total_found 4324 / time 0.002 / keyword[0] hajdari / docs[0] 4324 / hits[0] 8921 /
Hajdari kundër PS-PD-LSI: Boll me show! Studentët janë ngopur me politikë
  • 2018-12-13

Hajdari kundër PS-PD-LSI: Boll me show! Studentët janë ngopur me politikë

Ndryshe nga çka vendosur Grupi Parlamentar i PD, për tu përfaqësuar në seancën e sotme plenare me vetëm 4 deputetë që do të kërkonin votimin e amendamenteve të propozuar nga LSI për ti dalë në mbështetje studentëve, deputetja Rudina Hajdari është e pranishme në sallë dhe madje n

PA KTHIM MBRAPA
  • 2018-12-11

PA KTHIM MBRAPA

Nga Rudina HAJDARI Për ti bërë jehonë fjalëve të ish-kryeministres britanike, Margaret Thatcher, mbi politikanët që heqin dorë nga deklaratat e tyre A lady is not for turning dua të tju them se, ata që presin që unë të heq dorë nga deklarata ime do të zhgënjehen. Ndërsa ata që më

Plas në PD? Patozi: Demokratë zgjidhni Rudina Hajdarin ose Lulzim Bashën
  • 2018-12-10

Plas në PD? Patozi: Demokratë zgjidhni Rudina Hajdarin ose Lulzim Bashën

Prej dy ditësh, emri i Rudina Hajdarit, vajzës së liderit të Lëvizjes Studentore Azem Hajdari është kthyer në kryefjalë të mediave, pas një deklarate të deputetes së PD, ku shprehej e gatshme për të lënë mandatin dhe ti bashkohej studentëve në protestën para Ministrisë së Arsim

Shpërthen Rudina Hajdari: Ska të ardhme në PD, nuk shkohet në fitore me
  • 2018-12-10

Shpërthen Rudina Hajdari: Ska të ardhme në PD, nuk shkohet në fitore me

Dy ditë pasi u betua para të atit, liderit të Lëvizjes Studentore Azem Hajdari, duke thënë se është gati të dorëzojë mandatin dhe tu bashkohet studentëve për luftën e tyre kundër tarifave dhe Reformës në Arsim, deputetja e PD-së, Rudina Hajdari ka lëshuar bombën e radhës. Me an

Dita e Rinisë, Berisha: Dhjetori i dytë, shqiptarë bashkohuni me studentët
  • 2018-12-08

Dita e Rinisë, Berisha: Dhjetori i dytë, shqiptarë bashkohuni me studentët

Ditën e Rinisë dhe revoltën e Lëvizjes Studentore të udhëhequr nga Azem Hajdari, që rrëzoi sistemin komunist në vitin 1990, Partia Demokratike e ka përkujtuar me një ceremoni në Qytetin Studenti. Para të pranishmëve ka folur lideri histori i PD-së, Sali Berisha, i cili ka kujtuar me n

BERISHA DUKE PRITUR NJË ARKIVOL!
  • 2018-11-23

BERISHA DUKE PRITUR NJË ARKIVOL!

Ish-kryeministri Sali Berisha Nga Mero BAZE I vetmi njeri i qartë në protestën e Unazës së Re, është Sali Berisha. Ai e di që ajo protestë nuk është popullore dhe mijëra banorë të Tiranës dhe miliona në gjithë Shqipërinë, nuk janë dakord me të. Nuk janë dakord, pasi ata kanë v

No Pic available
  • 2018-11-23

Protesta para Kuvendit, Rudina Hajdari: Distancohuni nga dhuna

Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari ka reaguar ndaj protestës së agravuar të banorëve të Unazës së Re, që u zhvillua ditën e djeshme përpara Kuvendit. Nëpërmjet një postimi në  Facebook, Hajdari shkruan se gjuha e ndjenjave nuk duhet të jetë para gjuhës së arsyes. Ajo